Doğa ve insanlar için en yaşamsal kaynak olan suyun hızlı tüketimi, Mavi Gezegenimizi adım adım kuraklığa götürüyor. Bilinçli su tüketiminin çok daha önemli hale geldiği günümüzde Kale Banyo da doğaya dost, çevreci, sürdürülebilir ürün ve projeleri ile yaşama su olmaya devam ediyor. Kale Banyo’nun yeni nesil tasarım felsefesiyle ürettiği fotoselli banyo ve mutfak ürünleri, su tüketiminde sağladıkları yüksek tasarruf oranları ile bu konuda fark yaratıyor

Yazar:Editor
22.03.2021
721

Yalnızca küresel ısınmanın değil, aynı zamanda bilinçsiz tüketimin de etkisiyle hızla azalan su kaynakları, su tüketim ürünlerini çok daha önemli hale getiriyor. Kale Banyo ise, banyo ve mutfaklar için geliştirdiği armatür ve duş sistemleri ile fonksiyonelliğin yanı sıra su konusunda tasarruf yapmanın da önünü açıyor. Kale Banyo, ürünlerinde öne çıkardığı su tüketimi, ergonomi, dayanıklılık, hijyen, debi miktarı gibi unsurların yanı sıra aldığı uluslararası belgelerle de bu konuda farkını ortaya koyuyor.

Çevre dostu ‘Smart’ felsefesi

Kale Banyo sektörde bir ilke imza atarak hayata geçirdiği ve tüm seramik sağlık gereçleri ürünlerinde kullandığı SmartHijyen teknolojisi ile de daha az temizlik malzemesi ve su ile daha kolay temizlik sağlıyor.

SmartHijyen, Kale Banyo ürünlerinde sağladığı antibakteriyel özelliğini, ilk günkü gibi koruyor. İçeriğinde bulunan nano boyuttaki gümüş iyon, mikropların hücre duvarlarına zarar vererek, DNA ve RNA yapılarını bozuyor. Kullanılan nano gümüş iyonları, ürünlerin üzerinde bulunan bakterilerin çoğalmasına engel olurken, mevcut bakterileri de yok ediyor.

Avrupa Su Etiketi belgesi

Kale Banyo, dünya su kaynaklarını korumak ve israfı önlemek düşüncesi ile hayata geçirilen Avrupa Su Etiketi (European Water Label) belgesini alarak, bu konudaki hassasiyetini ortaya koydu. Günümüzün en önemli sorunlarından biri olan su tüketimi konusunda farkındalık sağlayacak olan etiket, Kale Banyo’nun yeni nesil tasarım felsefesiyle hayata geçirdiği yerli üretim armatürleri, fotoselli bataryaları ve tüm Cold Start ürünlerinde kullanılıyor. Avrupa'nın tamamında geçerli sınıflandırılmış etiket ile tüketiciler kullandıkları Kale Banyo ürünlerinin ne kadar su ve enerji harcadıkları konusunda şeffaf bir şekilde bilgi sahibi olabiliyor. Kullanıcıların su tüketimi konusunda bilinçlenmesini sağlayan etiket, aynı zamanda onlara su tasarrufu sağlama fırsatı sunuyor.

Kaleguard Defence ile hijyen ve tasarruf bir arada

Türkiye’ye bugüne kadar kazandırdığı pek çok inovatif ürünü ile sektöre öncülük eden Kalebodur’un hayata geçirdiği Kaleguard Defence teknolojisi uygulandığı yüzeylerde bakteri, virüs ve mikropların tutunmasına, yerleşmesine ve üremesine izin vermeyerek, tüm ortamı hijyenik ve daha sağlıklı hale getiriyor. 

Bakteri ve virüslerin hücre zarına zarar vererek, yapısal olarak bozunuma uğratmasının yanında, mikropların yapısında bulunan protein zincirlerini de bozarak enerji üretimlerini durduran Kaleguard Defence teknolojisi, uygulandığı tüm yüzeylerde siz ve sevdikleriniz için güvenli yaşam alanları oluştururken, daha az temizlik malzemesi ve su tüketimi sağlayarak çevre dostu çözümler sunuyor.

Pandemi ile birlikte fotoselli ürünlere talep iki katına çıktı

Tasarımı üstün teknolojiyle harmanlayan Kale Banyo’nun fonskiyonellikleriyle öne çıkan mutfak ve banyo ürünleri pandemi sürecinde tüketicilerden yoğun talep gördü. Yüksek su tasarrufunun yanı sıra temassız özellikleri ile de kullanıcıların tercihi haline gelen ürünlere; başta okul, plaza, AVM’ler olmak üzere yoğun insan sirkülasyonunun olduğu yaşam alanlarında talep neredeyse iki katına çıktı.

Kale Banyo ile temassız ve %100 hijyenik çözümler

Kale Banyo’nun, yüzey temasını sıfıra indiren fotoselli ürünleri aynı zamanda sağladıkları %100 hijyenik ortamlar ile yeni hayat tarzının da vazgeçilmezi haline geldiler. Özellikle içeriğindeki Honeycomb akış düzenleyicisi sayesinde suyu hava ile karıştırarak, sessiz ve mükemmel bir akış kalitesi sağlayan fotoselli armatürler yüksek su tasarrufu ile ön plana çıkıyor.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account