Marshall, “Renklendir Hayatı” mesajı ile sunulan yılın ilk reklam kampanyasını yayınladı. Tüketicilerin yaşam ortamlarına dokunarak onların kişiliklerini ifade etmeye çağıran firma, bu yansımaların her birini; duygu ve hisleri beklenmedik bir şekilde uyandırarak hayata geçirmesi ekseninde filme alıyor

Yazar:Editor
26.03.2021
1617

Türkiye’nin lider boya markalarından Marshall, yılın ilk reklam kampanyasında, renklerin kişilerin ifade etme güçlerini ortaya çıkarmasını ve hislerin uyanışını anlatıyor. Hazırladığı iletişim kampanyası kapsamında çok kanallı bir iletişim stratejisini benimseyen marka,  baharın canlı tonlarının yarattığı sinerjiye dikkat çekiyor.

Filmin ana temasını Marshall kullanıcılarının yaşam ortamları aracılığıyla kişiliklerini ifade etme gücü üzerine kurgulayan marka, son kullanıcıya evinde renkleri ve dokuları deneme keyfini yaşatıyor. Konuyla ilgili kısa bir değerlendirmede bulunan Marshall Pazarlama Müdürü Pınar Adabağ, “Bugün yayına aldığımız reklam filmimizde karakterler, farklı renkleri ve efektleri yansıtıyor. Bu yansımaların her biri bir dizi duygu ve hisleri beklenmedik bir şekilde uyandırıp hayata geçiriyor. Her insan karakteri farklı duygu ve renkler barındırıyor. Kişinin bulunduğu mekana ve ortama göre bu renk kombinasyonları farklılaşabiliyor. Filmimizin ana mesajı Marshall Boya sizin yaşadığınız ortama ve duygularınızda ilham alarak size mutlu edecek renk kombinasyonları sunuyor şeklinde değerlendirilebilir” dedi.

Öte yandan MullenLowe London tarafından hazırlanan reklam filminde yalnızca renklerin neşesini değil, aynı zamanda seslerini de yakalamak istediklerini aktaran Adabağ, “Dans, bu özellikleri ifade etmenin mükemmel bir yoluydu. Hazırladığımız filmde renkleri görmenin yanı sıra izleyicilerin, dokulara neredeyse dokunabildikleri ve farklı dans stillerinin titreşimini hissettikleri bir dünya yaratmak istedik. Evimiz için mükemmel rengi seçerken hepimizin karşılaştığı şüpheler, kampanyamızın başlangıç noktasıydı. Renkli boya karakterleri, tüm bireysel niteliklerini kullanarak tüketicinin dikkatini çekmek için sahne alıyor. Çalışma, evinizi boyamak için seçtiğiniz renklerin ve dokuların kendiniz hakkında ne kadar çok şey ifade ettiğini vurguluyor, çünkü istenen boya ve efekt kendi zihinsel sürecinizin bir ifadesidir” diyerek sözlerini bağladı.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account