Mod Tasarım Yönetim Kurulu Başkanı Ercan SİCİM, bir showroomdan çok daha fazlası olan Ofiste Her Şey'i İnşaat & Yatırım'a anlattı

Yazar:Editor
08.06.2021
535

Firmanız hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?

2002 yılında iç mimari tabanlı olarak kurulan Mod Tasarım, bir ofisin iç mimari anlamda ihtiyacı olan bütün çözümleri farklı markalarda uzmanlaşarak çözümler üretir aynı zamanda da sıradanlığa karşı mobilya üretme amacıyla yenilikçiliği benimser. 

Mobilya ile beraber 4 farklı kategoride de firmalara çözümler sunuyorsunuz. Bütünleşik ofis çözümlerinden bahseder misiniz? 

İlk günden beri hızla büyüyen Mod Tasarım markamız yıllar içinde çoğalan ve farklı ihtiyaçlara cevap veren çeşitli ürün yelpazesiyle yeniliği izleyerek doğru çözümler üretmeye çalıştı.  Kendi sektörlerinde uzmanlaşan çağrı merkezlerine baştan uca çözümler üreten Rubi By, A sınıfı malzeme kullanımı ile ofis mobilyaları tasarlayan Ofisci, alçak, yüksek ve masa arası seperasyonlar için Mod Panel, ofis projeleri tasarlayan Dita Mimarlık markalarını ortaya çıkardı. 

Modern ve verimli bir ofis için önerileriniz nelerdir? 

Yeniliği takip eden ürün kullanımları ile beraber verimliliği arttırmak için ergonomik mobilya kullanılması en önemli hususlardan biri. Geleneksel ofis tarzını bırakıp daha çok soft renkler kullanılarak tasarlanan ofisler modern ve verimli bir hale geliyor. Ayrıca çalışanlar için ofislerde özel alan yaratılması kişiselliği ve gizliliği sağlarken konforlu çalışma alanları oluşturuyor. 

‘’Bir showroom’dan çok daha fazlası‘’ sloganı ile yola çıktığınız ‘’Ofiste Her Şey‘’ nedir? Firmalara ne gibi deneyimler ve avantajlar sunmaktasınız? 

Ofiste Her Şey içerisinde ofislerle ilgili olarak tüm çözümleri barındıran ve markalara sergileme alanları sağlayan yeni bir konsept. Bir deneyim merkezi… bir showroomdan daha da fazlası olmasını da bu konuya bağlıyoruz diyebilirim. Çünkü biz gelen misafirlerimize bir deneyim yaşatıyoruz. Burada sergilenen ürünleri öncelikle dokunarak, deneyimleyerek tanımalarını istiyoruz.

İstanbul Levent’te bulunan ve 2000 m2 üzerine konumlandırılmış bu deneyim merkezinde marka partnerlerimize 360 gün görünürlük sağlıyoruz. 5 m2’den 100 m2’ye kadar olan kiralama alanlarından istedikleri alan boyutlarına göre oluşturulan sergileme alanlarında ürünlerini konumlandırırken aynı zamanda da etkileşimli alanlarımızdan biri olan seminer alanımızı kullanım hakkı sağlıyoruz. Böylece network oluşturulurken aynı zaman da marka bilinirliklerini daha da iyi bir yere taşıyoruz. 

Sektörde en çok ürün ve sistemde patent sahibi olan firma olduğunuzu biliyoruz. Bu ürünlerinizden biraz bahseder misiniz? 

Seperasyon ve çağrı merkezi ürünlerinden bahsetmem mümkün. Yüksek, alçak ve masa arası seperasyon alanında birçok patent sahibi olmamız aslına bakarsanız bizim bu sektörde öncü bir marka olmamıza neden oldu. Ayrıca çağrı merkezi alanında da olmayan sektörü oluşturularak baştan uca çözümler ortaya çıkarttık. Keşfedilmeyeni keşfetmek, yapılmayanı yapmak her zaman bir mottomuzdu ve böylece Ofiste Her Şey ortaya çıktı. 

Geleceğe yönelik yenilikçi hedefleriniz nelerdir? 

Yeniliği her sene olduğu gibi arttırıp daha da iyisini yaparak yeni bir oluşuma geçtik. Ofiste Her Şey… bu yeni sistem ile insanlara üründen ziyade hikaye oluşturma, o hikayeyi yaşatma ve bunu deneyim ile taçlandırma düşüncesi ile devam ettik. Gelecek zamanlarda da bu yenilikçi deneyim merkezini daha da büyütmek ve insanların hikayelerine daha fazla dokunmak düşüncesindeyiz. 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account