Yaklaşık 1100 sertifika ile yönetim sistemleri belgelendirme sektöründe istikrarını sağladı

Yazar:Editor
08.06.2021
154

Ulusal ve uluslararası yetkilerini kullanarak, 2009 yılından itibaren Türkiye’de gözetim, denetim, eğitim ve sertifikalandırma alanında hizmet veren TÜV Austria Turk, 2020 yılında 600 adet yeni belgelendirme gerçekleştirdi. Bu başarı Sistem Belgelendirme Biriminin 2016 yılında Türkiye’ de kuruluşundan bu yana yaptığı en büyük atılımdır. Enerji, endüstri, otomotiv başta olmak üzere onlarca sektöre hizmet sunan TÜV Austria Turk, 400 adet sertifika ile en çok turizm sektöründe sertifika verdi. Bir önceki yıla göre sertifika ve belge sayısında yüzde 95’lik artış da yakalayan şirketin 2021 hedefi 2000 sertifika ile yılı kapatmak.   

Akreditasyonlar ve yetkinlikleriyle dünya çapında faaliyet gösteren, TÜRKAK akrediteli A Tipi Muayene Kuruluşu TÜV Austria Turk, 2019 yılında 550 olan sertifika sayısını 2020 yılında 1100’e taşıdı. 400 adet belgelendirme ile en çok sertifikayı turizm sektörüne veren şirket, 2021 yılında yine turizm, bilgi güvenliği, gıda ve hijyen konularına odaklanacak.  

“Firmalara uluslararası standartlarda iş yapabilme imkanı tanıyoruz”

TÜV Austria Turk olarak, bugüne kadar 10 binden fazla markaya hizmet verdiklerini belirten TÜV Austria Turk Ülke Müdürü Yankı Ünal, “Belgelerimizle işletmelerin ve ürünlerin; teknik güvenliğine, doğal kaynakların hassas ve sürdürülebilir kullanımına, kullanıcıların maksimum faydasına odaklanıyoruz. Hizmetimizin çıktısı olarak onay sertifikası veriyor, ürün ya da hizmetin saygınlığını ve güvenilirliğini uluslararası arenada onaylıyoruz. Bugün birçok uluslararası firma, iş yapacağı ya da ürün alacağı tedarikçilerden, çevre uygunluğundan iş güvenliğine ve üretim kalitesine kadar birçok alanda standartları karşılamasını bekliyor. Standartları karşılarken de bunu bir belge ya da sertifika ile kanıtlamasını istiyor. TÜV Austria Turk olarak, sertifikalarımızla istenen hizmet ya da ürünün standartlara uygunluğunu onaylıyoruz. Böylece firmalara uluslararası standartlarda iş yapabilme imkânı tanıyoruz” diye konuştu. 

Sertifika sayısında yüzde 95’lik artış sağlandı 

Yatırımlarını ara vermeden devam ettirdiklerini aktaran Ünal, şöyle devam etti, “Yeni yatırımlar ve günün ihtiyaçları doğrultusunda artan taleple birlikte TÜV Austria Turk olarak, 2020 yılında en çok turizm sektörüne güvenli turizm konusunda sertifika verdik. 2020 yılı büyüme oranımızla eş değer olarak sertifika sayılarımızda da yüzde 95’lik artış yakaladık. İnsan kaynaklarından teknoloji altyapımıza kadar tüm sistemlerimizi entegre bir şekilde gelece ve geleceğin ihtiyaçlarına hazırlıyoruz. Sektörlerin yatırımlarını çok iyi takip ediyor, ihtiyaçlarını analiz ediyoruz. Ülkemizin ekonomik kalkınma hedefleri doğrultusunda savunma sanayi, enerji ve dijitale olan yatırımları artıyor. Biz de odağımızı bu alanlara doğru çevirerek, ülkemizde ve sektörlerde iş güvenliğinden kalite standartları ile çevre uyumuna kadar her alanda gelişimini onaylıyoruz. Tüm yatırımlarımız doğrultusunda da 2021 yılını farkı sektörlerde 2000 sertifika ile kapatmayı hedefliyoruz” dedi.  

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account