“ASAŞ Trend Renkler ‘21’, Arjantin ve Japon asıllı sanatçı ve tasarımcı Adam Nathaniel Furman'ın da katılımıyla düzenlenen webinarda mimarların beğenisine sunuldu. 

Yazar:Editor
18.06.2021
214

Sektörde yaptığı ilklerle kendinden söz ettiren, lider sanayi kuruluşlarından ASAŞ’ın, 2021 yılının trend renkleri olarak tasarlanmış olan 24 renk ve deseni, ana konuşmacısı Adam Nathaniel Furman’ın olduğu webinar ile mimarların beğenisine sunuldu.

ASAŞ Pazarlama, Kurumsal İletişim ve Alüminyum Tasarım Ürünleri Grup Müdürü Demet İncirci’nin ürün tanıtım sunumu ile başlayan webinarda moderatörlük görevini Emre Erdoğan üstlendi. 

24 yeni renk ve desenden oluşan ASAŞ Trend Renkler ’21 webinarı, Arjantin ve Japon asıllı sanatçı ve tasarımcı Adam Nathaniel Furman’ın konuşması ile devam etti. Furman, renkleri özgürce kullandığı proje örneklerinden, farklı renk-materyal-doku kullanımının yapılara kazandırdığı özelliklerden bahsetti, katılımcı mimarlarla profesyonel deneyimlerini ve önerilerini paylaştı. Sözlerine renk kullanımının yansımalarından bahsederek devam eden Furman, “Yapılardaki estetik kaygılar ve kullanılan renkler bir şehrin kimliğini ve kültürünü yansıtıyor. Tarihi yapılardaki işçilik estetiğinin yerini artık günümüz teknolojisi ile üretilen sıra dışı materyaller karşılayabiliyor. Standart renklerin aksine cesur ve vurucu renklerin kullanımı geleceğe imza niteliği taşıyor” dedi.

Furman, daha önce Londra’da King’s Croos’da sergilenen, tamamı Türk firmalarının ürettiği seramiklerinden oluşan kapsamlı bir enstalasyona imza atmıştı. Seramiklerle yapılan 4 kapının sergiye açıldığı bu çalışma, renklerin göz alıcılığını ortaya koymuştu. İznik’te üretilen seramiklere hayranlığını belirten sanatçı, böyle nadir güzelliğe sahip materyallerle tekrar çalışmak istediğini belirtti.

ASAŞ Trend Renkler ’21

Günümüz mimarisinde sıkça tercih edilen konsept renklerin yanı sıra, geometrik, dinamik ve prizmatik çizgili desenlerin yer aldığı seçenekler, yapılarda hareketli bir tasarıma imkan sunuyor. Trend Renkler, mimari yapılarda sıradanlığı bozarken ferahlığın ve sadeliğin ön plana çıkacağı bir yelpazeye sahip. Göze hitap eden geniş renk seçeneklerinin yanı sıra soft touch ve dokulu yüzeye sahip renk ve desen alternatifleri, mimari yapılara sıradan görünümün aksine benzerlerinden ayrışan bir görünüm kazandırmayı amaçlıyor.

Seri, modern tasarım trendine; minimalist ve doğal dokunuşlar yapmak isteyen mimarlar için de alternatifler sunuyor. Şehrin durmak bilmeyen yaşamının ortasında göze çarpan yapılar için tasarlanan renk ve desenler, birbiriyle harmoni içerisinde kombinlenebilir olmasıyla da öne çıkıyor. Hareketli desenlerle istenildiği şekilde eşleşebilen nude renk seçenekleri ise mimarlar için farklı kullanım alternatifleri sağlıyor. 

Endüstriyel konseptin güçlü yansımasını veren bakır patine seçeneği oksitlenmiş bakırın estetik görüntüsünü yaşam alanlarına taşıyor. 

Yalınlığın yansıması olan doğal beton görüntüsüne sahip paneller ise modern ve minimalist tasarımların odağında yer alıyor.

Kartelada yer alan prizmatik renkler, mimariye farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Durağan yapıların gün ışığı ve görüş alanının açısı ile farklı renklere bürünmesini sağlayan paneller, yapılara dinamizm katmakta iddialı.

2021’in belirleyici yapılarının imzası olacak ASAŞ Trenk Renkler ’21, tasarımlarında farklılık ortaya koymak isteyen mimarların tercihi olacak. 

Kartelayı incelemek isteyen mimar ve tasarımcılar; pazarlama@asastr.com adresine mail atarak talep edebilir ya da özel olarak hazırlanan www.asastrendrenkler.com mikro web sitesini inceleyebilir.

ASAŞ Alüminyum Kompozit Panel 

1990’dan bu yana sektördeki birçok ilke imza atan ASAŞ, 2006 yılında Türkiye’deki ilk alüminyum kompozit panel üretim tesisini kurarak yeniliklerin Türkiye’ye kazandırılmasında öncü bir rol üstlenmiştir. Sektörün hem ilk yerli hem de lider ürünü olan kompozit panel ürünleri farklı desen ve renk seçeneklerinin yanı sıra dünya standartlarında yüksek kalitesi, dayanıklılığı, kolay işlenebilmesi, yüzey düzgünlüğü, hafifliği ve geniş ürün yelpazesiyle en çok tercih edilen inşaat, dekorasyon, mobilya ve reklam ürünleri arasındadır.

Kompozit panel üretim tesisi, bünyesinde bulunan 4 hat ile yılda 7.500.000m² alüminyum kompozit panel üretim kapasitesi ile hizmet vermektedir. İleri teknolojinin kullanıldığı tesiste; farklı ölçü ve geniş renk yelpazesi ile konvansiyonel düşük yoğunluklu polietilen dolgulu alüminyum kompozit panellerin yanı sıra, alüminyum hidroksit dolgulu ve yangına dayanıklı özel alüminyum kompozit paneller de üretilmektedir.

Tüm ürünler, ileri teknoloji ile donatılmış laboratuvarlarda kalite mühendislerince test edilmekte, uluslararası kalite standartlarına uygun olarak müşterilere sunulmaktadır.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account