Taşıma, kaldırma ve istifleme makinaları sektörünün yüzde 80’inden fazlasını temsil eden İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği’nin (İSDER) 8. Olağan Genel Kurul Toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi. İSDER üyelerinin yoğun katılımı ile düzenlenen Genel Kurul toplantısı sonrası yapılan yeni dönem ilk Yönetim Kurulu toplantısında Serkan Karataş oy birliği ile derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi

Yazar:Editor
23.06.2021
154

İSDER 8. Olağan Genel Kurul Toplantısı pandemi tedbirleri çerçevesinde Titanic Business Kartal Otel’de gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Divan Heyeti seçimi ile başlayan toplantıda İSDER üyeleri geçmiş dönem faaliyetleri hakkında bilgilendirildi. 2006 yılındaki kuruluşu ile birlikte istif makinaları sektörüne yeni bir soluk getiren İSDER’e üyeliklerinde 10’ncu ve 15’nci yılını dolduran firmalara da toplantı sırasında plaket takdimi yapıldı.

Genel Kurul Toplantısı’nın ardından gerçekleştirilen ilk Yönetim Kurulu toplantısında İSDER'in yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine derneğin kurucu üyeleri arasında yer alan ve 2016 yılından beri İSDER Başkan Vekili/Sayman görevlerini sürdüren Serkan Karataş seçildi. Çukurova Grubu’nda Genel Müdürlük görevini yürüten Serkan Karataş, İSDER’in yeni döneminin hayata geçireceği projeler ile sektörde adından daha fazla söz ettireceğini belirtti. 

“Yüksek Uyumluluk ve Verimlilik İçerisinde Yol Alacağız”

Yeni dönemde İSDER Yönetim Kurulu yapılanmasının üyesi olduğu Avrupa İstif Makinaları Federasyonu (FEM) yönetimi örnek alınarak şekillendiğini belirten Karataş, sözlerine şu şekilde devam etti: 

“İSDER olarak çalışmalarımızı yürütürken birçok alanda örnek aldığımız ve bize rehberlik eden üst kuruluşumuz FEM’i organizasyonel anlamda da rehber alarak Başkan Yardımcılığı sistemimizi yeni bir yapıya kavuşturduk. Böylelikle her bir başkan yardımcımız dernek çatısı altında uzman oldukları alt sektörler vealanlardan sorumlu en üst yetkili olacak. Her bir alt sektörün birbiri ile yüksek uyum ve verimlilik içerisinde yol almasını hedefliyoruz.” 

“Küresel Ticaret Savaşlarında Türkiye'nin Yerini Sağlamlaştıracağız”

“İstif makinaları sektörünün ihracatının artırılması ve küresel ticaret savaşlarında Türkiye’nin yerinin sağlamlaştırılmasının öncelikli amaçlarımız arasında” diyen Serkan Karataş ayrıca Türk sanayinde öncü çalışmalara imza atan istif makinaları sektörünün verimli üretimi ve dinamik iç pazar konularını çalışma merkezlerine alacaklarının da altını çizdi. Karataş sözlerine şu şekilde devam etti: “Teknoloji ve dijitalleşme odağında verimli üretimi sağlayarak ihracata pozitif katkı sunacak yatırımların artırılması gerekiyor. Her fabrikada yer alan vinç, forklift, platform ve raf sistemleri gibi ‘istif makinaları’ üretimin her kademesinde görev almakta ve sanayinin olmazsa olmazları arasında bulunmaktadır. İstif makinaları sektöründe ülkemizden dünya markası çıkması hayal değildir. Üyelerimiz halihazırda sanayiyi teknoloji ile bütünleştiren yenilikçi girişimlerde bulunuyorlar. Küresel rekabette gücümüzü korumak ve artırmak için yeni yatırımlara ihtiyacımız var. Türkiye’nin coğrafi konumu ve imalattaki tecrübesini fırsata çevirerek global ölçekli markaların ülkemizde üretim yapmalarını teşvik etmeyi ve istif makinaları alanında küresel anlamda üretim üssü olmayı hedefliyoruz. İSDER, Türk makine sanayinin kapasitesinin farkında olan ve üyelerinin bu yenilikçi girişimlerini beslemeye her zaman hazır olan bir dernek. Yeni İSDER döneminde gerek kamudan, gerek uluslararası paydaşlarımızdan alacağımız desteği maksimum seviyeye çıkararak üyelerimizin ve Türk sanayinin daha güçlü bir şekilde yanında yer almayı amaçlıyoruz. Genç ve dinamik dernek kadromuzun ise yeni yönetimin yol haritasında en önemli pusulalardan biri olacağına inanıyoruz” 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account