İnegöl AVM’de, ikinci faz renovasyon sonrası yenilikler devam ediyor

Editör
16.02.2022

Yenilenen yüzü ve açık hava AVM’si olmasının getirdiği ferah yapısıyla İnegöl AVM, 3. Faz renovasyon çalışmalarına başlandı. Ortak alana bakan mevcut bina cephelerinin yenilemesinin yapılacağı bu dönemde yenilikler ve etkinlikler hız kesmeden devam edecek. Geçtiğimiz günlerde İnegöl AVM marka karmasına Özgen Cafe, Yataş ve Lufian mağazaları eklenmiş,  Atasun Optik ve LC Waikiki’de mağazalarını yenilemişti.

Her zevke ve ihtiyaca yönelik alışveriş deneyimi sunan İnegöl AVM, 3. faz renovasyon çalışmalarına başlıyor. Yeni renovasyonlar kapsamında ortak alana bakan mevcut bina cephelerinin yenilemesi yapılacak.

Ziyaretçilerine daha yüksek standartlarda alışveriş merkezi hizmeti sunmak için çalışmalarına devam eden İnegöl AVM’nin tamamlanan ikinci faz renovasyon çalışmaları ile açık havadaki alışveriş deneyimi geliştirilirken, yeni açılan yerli ve yabancı mağazalar ve özel tasarlanan ferah teras alanları ile daha keyifli bir alışveriş ortamı hazırlandı.

İnegöl AVM, bu dönemde sorumlu marka anlayışı ile sektöründe örnek olacak pek çok çalışmaya imza attı. Sürdürülebilir bir dünya ve gelecek için çalışan İnegöl AVM, gerçekleştirdiği Su Tasarrufu Projesi ile bir yılda, yüzde 30 oranında su tasarrufu sağlamayı başardı. Ayrıca Dönüşüm Hikayesi adlı bir projeyi de hayata geçiren İnegöl AVM, renovasyon çalışmaları sırasında çatıdan sökülen ahşap blokları dönüştürerek, AVM içerisinde yeniden kullanıma sundu. Yaklaşık 2 bin kilogram ağırlığındaki ahşap malzemelerin özenle sökümünü yapan İnegöl AVM, alanında uzman bir ahşap firması ile anlaşarak geri dönüşüm işlemlerini başlattı. Bu geri dönüşüm çalışmasıyla toplamda 80 ağaç kesilmekten kurtarıldı.

Yenilenen ve yenilenmeye devam eden İnegöl AVM’nin marka karmasına ise; Bursa’nın köklü markalarından, zengin menü ve içerikleriyle misafirlerini karşılayan Özgen Kahve, uyku ürünlerinde konfor ve kaliteyi buluşturan Yataş, erkek giyiminin öncü markası Lufian mağazası eklendi. Atasun Optik ve Türkiye’nin en büyük metrekaredeki Modest mağazası olma özelliğini taşıyan LCW Modest mağazası ise yenilenerek, yepyeni yüzü ve daha geniş alanıyla İnegöllüleri ağırlamaya başladı.

Fiba CP CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman, bölge halkına sunduğu sağlıklı ve kaliteli alışveriş deneyimini daha da iyi noktalara taşımak için faaliyetlerini sürdürdüklerini belirterek “Çalışmalarına hız kesmeden başladığımız üçüncü faz inşaatı ile marka karmamızı, güçlü iş birliklerimizle daha da genişletecek olmaktan dolayı heyecanlı ve mutluyuz. Renovasyonların branş kira miksini güçlendirmesiyle son üç yılda katlanarak artan ciro ve giriş sayılarına ulaştık. Çalışmalarımızı, perakendecilerimiz de büyük bir memnuniyetle karşılıyorlar, kendilerinden satış ve müşteri sayılarında önemli artışlar olduğu, verimliliklerinin arttığı yönünde geri dönüşler alıyoruz. Tüm bunları duymak mutluluğumuzu daha da çoğaltıyor. Türkiye ekonomisi için önemli bir model olan İnegöl’ün tek AVM’si ile bölgenin ve Bursa’nın ekonomisine, sosyal yaşamına katma değer yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

Geniş yerli ve yabancı marka karmasıyla hizmet veren İnegöl AVM, açık hava AVM’si olmasının getirdiği ferah yapısıyla ve sorumlu marka anlayışı ile faaliyetlerine devam ediyor. İnegöl AVM, uyguladığı hijyen kuralları ve uygulamaları ile de güvenli ve keyifli bir alışveriş deneyimi sağlıyor. Alışveriş Merkezi, uygulamaya aldığı önlemlerle geçtiğimiz günlerde gerçekleşen denetimlerin ardından Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni yenileyerek, güvenli alışveriş hizmetini tescilledi.

Türkiye’nin önde gelen ticari gayrimenkul yatırımcılarından Fiba Commercial Properties (Fiba CP) yatırımı olan İnegöl AVM ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.inegolavm.com.tr, Fiba Commercial Properties hakkında detaylara ise www.fibacp.com.tr adresinden ulaşılabiliyor.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account