Günsan Elektrik’in elektrik sektöründe kadınları iş hayatına kazandıran “Hayatı Aydınlatan Kadınlar” projesi başarısına bir yenisini daha ekledi. Kadın Dostu Markalar dijital platformu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Farkındalık Ödülleri’nde “Kadın İstihdamı ve İşte Fırsat Eşitliği” kategorisinde ödüle değer görüldü

Editör
08.03.2022

Markaların toplumsal cinsiyet eşitliği bilincine hizmet eden, kadın haklarını savunan farkındalık projelerini ele alan Kadın Dostu Markalar Dijital Platformu, bu çerçevede kadının toplumdaki konumunu ve gücünü destekleyen ekonomi, siyaset, bilim, spor, sanat, edebiyat, çevre ve sürdürülebilirlik gibi çeşitli konu ve alanlardaki farkındalık projelerini ödüllendirdi. Günsan Elektrik’in iletişim dünyasının en prestijli ödüllerinden Altın Pusula ile International Gold Media Awards ödülünün sahibi Hayatı Aydınlatan Kadınlar Projesi, bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Kadın Dostu Markalar Farkındalık Ödülleri’nde Kadın İstihdamı ve İşte Fırsat Eşitliği kategorisinde ödüle layık görüldü. İş Sanat Kültür Merkezinde gerçekleşen törende Günsan Elektrik ve PR Ajansı Aristo İletişim adına ödülü Günsan Elektrik Pazarlama İletişimi Müdürü Tuba Gençay aldı.

“İlham Veren Ödüllü İşlere İmza Atmaya Devam Edeceğiz”

Günsan Elektrik’in Kadın Dostu Markalar Dijital Platformu tarafından ödüllendirilmesini değerlendiren Günsan Elektrik Pazarlama İletişimi Müdürü Tuba Gençay; “Günsan Elektrik olarak, toplumsal algıları, mesleki klişeleri ve kadına atfedilen rolleri değiştirmek, kadınların güçlü sesi olmak için hayata geçirdiğimiz projemizin bir kez daha ödüle layık görülmesinden büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bu doğrultuda çalışmaya, ilham veren ödüllü işlere imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

Erkek Egemen Sektörde Kadınların Varlığını Güçlendirdi

Elektrik sektöründe kadınların varlığını güçlendirmek ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen kadınların sesi olabilmek için başlatılan proje, sektöre kadın elektrik ustaları kazandırdı. Kendi imkanlarıyla elektrik dükkânı açan Hanife Kaymaz’ın ilham kaynağı olduğu proje, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü–İŞKUR Sancaktepe Hizmet Merkezi iş birliği ile 2019 yılında hayata geçirildi. Projeye katılarak 3 ay boyunca 508 saatlik süre boyunca teorik ve uygulamalı eğitim gören kadın elektrik usta adayları, Kuvvetli Akım Tesisatçısı Kurs Bitirme Belgesi alarak hayallerine kavuştu. Eğitimi başarıyla tamamlayan 13 kadından 8’i Günsan’da işe başladı. Bir diğer mezun Hülya Çınar ise kendi dükkanını açtı.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account