Hayati Küçük EMZ22'de başarı hikayelerini anlattı

Yazar:Editor
06.04.2022

21-23 Mart 2022 tarihleri arasında Kayseri’de gerçekleştirilen etkinlikte, ARGEPLANO Proje Süreç Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mimar & İnşaat Yüksek Mühendisi Hayati Küçük, “Rol Model Başarı Hikayeleri” üzerine bir konuşma gerçekleştirdi.

Pandemi dolayısıyla bir süre ara verilen ve bu yıl Kayseri’de Erciyes Kültür Merkezi’nde 5’incisi düzenlenen etkinliğe yoğun katılım gerçekleşti. Etkinlik sürecinde çok sayıda söyleşi, konferans, mülakat simülasyonları, çevrimiçi sunumlar, konser ve kulüp stantlarındaki tanıtımlar yapıldı.

Mühendislik sektöründe bulunan kurumları ve öğrencileri yılda bir kez bir araya getirerek, sektörün öncelikleri doğrultusunda mühendislerin yetiştirilmesi, bu alanda gerekli projelerin üretilmesi ve altyapı sağlanması misyonuyla geleneksel olarak her yıl düzenlenen Erciyes Mühendislik Zirvesi’nde bu yıl da çok değerli konuşmacılar yer aldı.

Zirvenin keyifli ve başarılı geçtiğini belirten ARGEPLANO Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Küçük; “Kayseri’ye davet edilişimizden, İstanbul’a dönüşümüze kadar her detayı düşünülmüş ve programı çok iyi oluşturulmuş bir etkinliğe katıldık. Organizasyonda emeği geçenleri kutluyorum. Bu tür etkinliklere çok değer veriyor ve ekip arkadaşlarımızla birlikte büyük bir özveriyle destek oluyoruz. ARGEPLANO şirketimizin Akademi bölümü çalışmaları dahilinde katıldığımız bunun gibi çok sayıda etkinlikte, mimar-mühendis adayı öğrenci arkadaşlarımızla ve akademisyen hocalarımızla çeşitli sektörlerdeki bilgi ve tecrübelerimizi paylaşarak bir sinerji oluşturmaya özen gösteriyoruz. Ülkemizin parlak ve gelecek vadeden gençlerine, akademinin bilimsel vizyonuyla iş dünyasının dinamizmini bir araya getirebilmeyi sağlayacak enerjiyi verebiliyorsak ne mutlu bize…” diye konuştu.

Konferansta Hayati Küçük tarafından katılımcılarla paylaşılan bazı konu başlıkları:

- Başarı için gerekli temel kural
- Zirveye çıkmak
- Konfor alanından dışarı çıkmanın önemi
- Bir hikâyeye sahip olmak
- Hedefe doğru mu gidiyoruz?
- İş planının önemi
- Proje süreç yönetimi nedir?
- Global hedef yerel başarı
- Pareto ilkesi
- Mühendis nasıl düşünür?
- Dünya ekonomisi
- Değer üretmek
- Verimlilik
- Finansal okur yazarlık
- Maraton koşmak
- Neden bazı projeler başarısız olur?
- Azalan verimler kanunu
- Girişimcilik nedir?
- Metaverse
- Mars’ta şehirleşme
- Geleceğin dünyası

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account