Yenilikçi bir bakış açısı, çevre ve insan yaşamına duyduğu sorumluluk bilinciyle modern yaşam alanları inşa eden Zeray, yeni projesi Zeray Dora Hill’i düzenlediği basın toplantısıyla tanıttı

Editör
02.06.2022

Üç tarafı 720 bin metrekare ormanla çevrili, deniz, göl ve orman manzaralı, neoklasik mimarisiyle, 430 adet nitelikli bağımsız konuttan oluşan projenin 30 Mayıs 2024’te teslim edilmesi hedefleniyor.

Zeray “Yaşamak ne güzel” dedirtecek yepyeni projesi Zeray Dora Hill’i 1 Haziran’da, projesinin satış ofisinde düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuna tanıttı. Basın mensupları satış ofisinde Zeray Dora Hill projesinin teknik özelliklerini kapsayan 2+1 örnek dairesini gezdiler. Kocaeli’nin İzmit ilçesinde, en önemli bölgelerden biri haline gelen Çayırköy'ün sırtlarında yer alan Zeray Dora Hill, 720 bin metrekare, orman ile çevrili, benzersiz manzarası ve neoklasik mimarisiyle yaşamın tüm güzelliklerini tek bir yerde toplayan çok özel bir proje.

Daireler Ferah ve Güneş Alacak Şekilde Tasarlandı

Daireleri ferah ve güneş alacak şekilde tasarladığını belirten projenin mimarı Figen Erturan, şöyle konuştu:

“Proje alanımız rakım olarak bölgenin en yüksek noktasında, adeta tüm körfezi kucaklayan konumda. Arazinin topoğrafik yapısı ve konumu, mimari konseptin de ilham kaynağı oldu. Blok formu ve yerleşimleri tüm körfeze hâkim, arazi eğimine uygun farklı kotlarda konumlanırken sosyal aktivite alanlarımız, projenin ana aksı üzerinde blokların merkezinde projelendirildi. Projelerimiz de çok fazla tercih edilen geniş terasları olan, yeşil alanlara bakan bahçe dubleksleri, deniz ve göl manzaralı çatı dubleksleri ile farklı daire seçenekleri oluşturduk. Tüm daireler yüksek tavanlı olup, pencereleri geniş ve yere kadar düşünülerek, dairelerin ferah olmaları, güneş almaları ve manzarayı görmeleri sağlandı.”

Huzur Veren Bir Mekân Olması İçin Yeşil Rengi Kullandık

Projenin iç mimarı Neslihan Pehlivan, huzur veren bir mekân olması için yeşil rengi kullanmayı tercih ettiklerini belirterek şu bilgileri verdi:

“Proje alanına ilk gittiğimde düşündüğüm tek şey bu doğa güzelliğini iç mekâna nasıl taşıyacağım oldu. Yani ilham kaynağım doğa oldu. Rengin insan psikolojinde çok etkin olduğunu düşünürsek insana güven ve huzur veren bir mekân olması için yeşil rengi kullanmayı tercih ettim. Kullanıcıların gereksinimlerini de göz önüne alarak kurguladığım bu mekânda zaman kavramını yok etmek için yola çıktım. Aslında geniş ve yüksek camlar gün ışığını ve doğayı tam anlamıyla içeriye taşıyıp muazzam bir ferahlık ve bütünlük yaratmasını bunun yanı sıra tavan yüksekliğini maksimumda tutup tavanı vurgulayan ve dengeyi sağlayan bir tavan tasarımıyla görkemli ve zamansız bir hava yakalatmak istedim. Günümüzde en trend ve en çok tercih edilen renkler gri ve pastel tonlar. Bu renkler mermer, ahşap, gümüş, gold, bronz, bakır, pirinç vb. detaylarla desteklendiğinde orantılı bir akış yakalanıyor. Ben de bu projemde gri ve bakır kombinasyonunu tercih ettim.”

30 Mayıs 2024’te Teslim Edilmesi Hedefleniyor

50 adet 1+1, 70 adet 2+1, 230 adet 3+1, 80 adet 4+1 olmak üzere 6 blok toplam 430 adet bağımsız bölüm/konuttan oluşan Zeray Dora Hill’de her blok altı normal kat ile bahçe ve çatı dubleks katlarından oluşuyor. İlave olarak her bloğun altında kapalı otopark katı yer alıyor. İnşaat süresi 731 gün olarak planlanan projenin 30 Mayıs 2024’te teslim edilmesi hedefleniyor.

İstanbul’a 45 Dakika Uzaklıkta

İstanbul’a 45 dakika, Kocaeli’nin en seçkin alışveriş ve sağlık merkezlerine yalnızca birkaç dakika mesafede olan Zeray Dora Hill, su ve doğa sporlarına ya da aktivitelerine dört mevsim ulaşma imkânı sunuyor. Yürüyüş yolundan bisiklet yoluna, çocuk oyun alanından spor yerlerine, dinlenme alanlarından seyir amfilerine, balık tutma platformlarından yeşil alanlara, sosyal tesis binasından iskeleye kadar her türlü sosyal aktiviteye kolayca ulaşılabilecek Bıçkıdere Göleti’ndeki Gölkay Park ise Zeray Dora Hill’in hemen yanı başında yer alıyor.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account