Tuğla, ambalaj ve döküm ana iş kollarındaki faaliyetleriyle Türkiye’nin önemli holdingleri arasında yer alan Işıklar Holding şirketlerinden Niğbaş, Niğde Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yapı kimyasalları fabrikasının yanına GRC (Glass Reinforced Concrete/Camyünü takviyeli Beton plaka) fabrikasını tamamlayıp devreye aldı

Yazar:Editor
06.06.2022

Ambalajdan döküme kadar birçok farklı sektörde faaliyet gösteren Işıklar Holding şirketlerinden Niğbaş’ın yapı kimyasalları ve GRC üretimleri, Niğde Organize Bölgesi’nde devam ediyor. Bölgeye yaptığı yatırımlarla dikkat çeken şirketin, geçtiğimiz yıl tapusunu aldığı Niğde Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 11 bin 864 metrekarelik arazisinde yer alan yapı kimyasalları fabrikası faaliyetlerini sürdürüyor. Niğbaş, fabrikanın yanında, 2 bin 862 metrekarelik kapalı alanlı GRC (Glass Reinforced Concrete/Camyünü takviyeli Beton plaka) fabrikasını da tamamlayarak yakın zamanda devreye aldı.

Niğde’nin ilk AVM’si İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Niğbaş’ın Niğde merkezine çok yakın bir bölgede yer alan 60 bin metrekarelik eski fabrika arazisinde ise değiştirilen imar planına uygun olarak, bölgenin ilk AVM projesi için çalışmalar süratle devam ediyor.

AVM projesinin devreye girmesi ile birlikte bin kişilik yeni bir istihdam yaratılması ve bölge insanının işsizlik sorununa önemli bir nefes olması hedefleniyor.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account