Downtown Bursa Eğlence ve Yaşam Merkezi’nin ilk etabındaki 552 daire sahiplerine teslim edildi

Editör
06.07.2022

Bursa’da 2018 yılında inşaatına başlanan Türkiye’nin en büyük karma projesi olma özelliğini taşıyan 650 bin metrekare alanda hayata geçirilen Downtown Bursa Projesi’nin ilk etabında yaşam başladı.

Projenin ilk etabında teslim edilen 552 daire için düzenlenen lansman ve tanışma toplantısında 1200 davetli Downtown Bursa’da bir araya geldi. Downtown iç bahçede düzenlenen etkinlikte, konut sakinlerinin yanı sıra davetliler hoşça vakit geçirirken, ayrıcalıklı yaşamın sunulduğu Downtown’u yakından tanıma fırsatı buldular.

17 bin metrekarelik yeşil alanı, yeni nesil cadde mağazaları ve 82 bin metrekarelik alışveriş ve yaşam merkezi ile sakinlerine ayrıcalıklı bir yaşam sunan Downtown Bursa Projesi’ni hayata geçiren Atış Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Atış, konutlarını yeni sahiplerine teslim etmenin heyecanını yaşadıklarını söyledi.

“Downtown Sadece Bir Konut Projesi Değil, Ayrıcalıklı Bir Yaşam Alanı”

Downtown Bursa’nın sadece bir konut projesi değil, Türkiye’nin en büyük karma projesi olduğunun altını çizen Ahmet Atış, “Projemizin içinde konutların yanı sıra birisi tarihi diğeri ise yeni nesil dijital olmak üzere 2 müze bulunuyor. Dijital müze için X Media Art Museum ile anlaşmamızı yaptık. Açık yaşam alanı ve cadde mağazaları ile birlikte 10 bin metrekare alanda Bursa’nın en büyük kapalı çocuk oyun alanı HupaLupa, içinde kolej, üniversite ve yurt yer alacak eğitim kampüsü, cami ve Meditown Sağlık Merkezi de Downtown’da Bursalıların hizmetine sunulacak” dedi.

Şehre Değer Katacak Markaları Buluşturuyoruz

Sanatçı Mert Fırat’ın da işbirliği ile DasDas Performans Sanatları Merkezi’nin de yine projenin içinde yer aldığını anlatan Atış, “Konferans salonu, 7 adet toplantı salonu ve Bursa’nın en büyük balo salonu yine Downtown bünyesinde hizmet verecek. Şehre değer katacak markaları Downtown’da bir araya getiriyoruz. Vakko Türkiye’deki en büyük mağazalarından biriyle Downtown’da olacak. Bursa’daki ilk luxury konsept otel de Downtown’da misafirlerine kapılarını açacak” diye konuştu.

2. etapta yer alan 240 konutun teslimini ise yaz sonunda gerçekleştireceklerinin müjdesini veren Ahmet Atış, şehre değer katacak markaları Bursalılarla buluşturmaya özen gösterdiklerini kaydetti. Atış, içinde AVM’nin de bulunduğu sosyal alanların inşaatını 2023 yılı Mart ayında tamamlayacaklarını söyledi.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account