Enerji maliyetlerindeki artış, enerji verimliliği yatırımlarınıhızlandırdı. Enerji verimliliği ve yerinde enerji yatırımlarının sıfır emisyon politikasıyla, sürdürülebilir enerjiye geçiş yapmaya yönelik tasarlanmasının önemine dikkat çeken Entek Elektrik Genel Müdürü Bilal Tuğrul Kaya, tüm enerji kaynaklarında yakıt fark etmeksizin hem enerji dönüşümü hem de karbonsuz ekonomiye yönelik sonuçlar üretmenin zorunlu olduğunu vurguladı

Editör
08.09.2022

İnsan kaynaklı faaliyetlerin bir sonucu olan karbon emisyonu, son yılların en önemli gündem konularından biri. Artan karbon salımı, diğer sera gazları ile beraber küresel iklim krizinin ve buna bağlı olarak ortaya çıkan çevre felaketlerinin baş aktörü olarak öne çıkıyor. Karbonsuz bir dünya için sürdürülebilir enerji yatırımlarına odaklanan Enspire Kreatif Enerji Çözümleri, bugünün ihtiyaçları için daha verimli ve tasarruflu çözümlere dikkat çekiyor.

“Karbonsuzlaşma Sistemli Bir Şekilde Takip Edilmeli”

Karbonsuzlaşmanın yıllarca sürecek ve sistemli bir şekilde takip edilmesi gereken bir süreç olduğunu söyleyen Entek Elektrik Genel Müdürü Bilal Tuğrul Kaya,“Karbon emisyonunu azaltmak yerine tamamen ortadan kaldırmaya yönelik projeler üretiyoruz. Ürettiğimiz projeleri sistemli bir enerji yönetimini içermesine ve mevcut sistemlerin iyileştirilmesine yönelik uyguluyoruz. Bu yatırımlarla tüketici, yatırımın finansmanını düşünmeden geleceğe daha temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakılmasını sağlayabiliyor” dedi.

Enerji Giderlerinde Tasarruf İmkânı

Enspire’ın sunduğu çözümler ile karbon salımının azaltıldığını, tasarrufun kendiliğinden garanti altına alındığını, yatırımcıya ise performansa odaklanma fırsatı verildiğini kaydeden Bilal Tuğrul Kaya konuşmasına şöyle devam etti: “Tüm enerji kaynaklarında yakıt fark etmeksizin hem enerji verimliliği hem de karbonsuz ekonomiye yönelik sonuçlar üretiyoruz. Ülkemizde temiz enerji kullanımı konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen şirketlerden biri olarak, bu hedefin yanında yatırımcıya enerji giderlerinde değişen oranlarda tasarruf etme imkanı sağlıyoruz. Tasarrufun garantilenmesi, kaynak ve tarifeden doğacak risklerin azaltılması gibi önemli başlıklarda tek elden çözüm sunuyoruz.”

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account