Düşük enerji tüketimiyle yüksek performans sunan İmbat yolcu yürüme köprüsü klimaları, hem çevreci hem de ekonomiktir, kullanıldığı projeler ve dünya için verimlilik sağlar

Yazar:Editor
09.09.2022

Sierra Leone Cumhuriyeti, Batı Afrika'da bir ülkedir. Elmas madenleri bakımından son derece zengindir ve endüstrisi, madencilik (elmas, demir, boksit) küçük çaplı sanayi işletmeleri (meşrubat, tekstil, sigara, ayakkabı), kahve, kakao, hindistan cevizi ve petrol arıtma tesislerinden oluşmaktadır.

Tarım ürünleri, pirinç, kahve, palmiye tohumu, yer fıstığıdır. Ayrıca ekonomik gelir getiren başta balıkçılık olmak üzere kümes hayvancılığı, sığır-koyun-domuz yetiştiriciliği de vardır.

2000 yılı verilerine göre yıllık 65 milyon $ ihracat yapmaktadır ve ihraç ürünleri, elmas, kakao, kahve, balıktır. İthalat ise yıllık 145 milyon $ dır. Gıda maddeleri, makine ve ekipman, yakıt ve yağlar, kimyasallar ithal etmektedir.

Sierra Leone’de 2019 yılında Summa İnşaat ın üstlendiği havaalanı inşaatı projesi 2022 yılının sonunda tamamlanacak.

İmbat İklimlendirme olarak, bu projede Veri Merkezinde 8 adet büyük kapasiteli Hassas Klima cihazımız ve yolcu yürüme köprülerinin iklimlendirilmesinde de 8 adet Köprü klimamız kullanıldı.

Yürüme köprüsü klimalarımız, dünyanın her yerinde çalışmaya uygun kompakt ve modüler dizayna sahip dört ayrı modeliyle Asya , Avrupa ve Afrika kıtalarındaki bir çok havaalanında başarıyla çalışmaktadır.Yolcu yürüme köprü klimalarımızın standart özellikleri ;

  • EC plug fan

  • Scroll kompresör

  • G4 yıkanabilir filtre

  • Elektrikli ısıtma

  • Kondenser fan hız kontrolü

  • ERP 2018’e uygunluk

  • Köprüye uygun ölçüler

  • Tak çalıştır

  • Kolay servis ve bakım

  • Hafif gövde

Yüzde yüz yerli tasarım İmbat yolcu yürüme köprüsü kliması, uçağa bağlantı sağlayan köprünün sabit ve hareketli kısımlarında birer adet kullanılmakta, 20 dakikada köprü içinin iklimlendirmesini sağlamaktadır. Farklı dış hava şartlarında çalışma özelliği olan İmbat yolcu yürüme köprüsü klimaları 15-38 kW aralığında 4 model olarak tasarlanmıştır. Cihazlar scroll tip kompresörlü aksiyal tip, kendinden motorlu, sessiz ve yüksek verimli aksiyal kondenser fanlı, EC plug sirkülasyon fanlı olarak üretilmektedir.

Düşük enerji tüketimiyle yüksek performans sunan İmbat yolcu yürüme köprüsü klimaları, hem çevreci hem de ekonomiktir, kullanıldığı projeler ve dünya için verimlilik sağlar.

Hassas klima konusunda da ilk yerli üretimi gerçekleştiren firma olarak, son yıllarda yurtiçi ve yurt dışında çok güzel referanslara sahip olduk ve yurt dışında oldukça güçlü distribütör ve stratejik partnerlerimizle ve gelişmeye devam ediyoruz.

Yerli ve milli imkanlarla tasarlanıp uluslararası standartlarda üretilen İmbat hassas klimalar ülkemizdeki yatırımlarda ülkemizin kaynaklarının içeride kalmasını desteklemekte, yapılan ihracatlar ile de ülkemize katma değer yaratarak büyük avantaj sağlamaktadır.

30 yıllık entelektüel sermayemizin, ürün çeşitliliğimizin, dış pazar odaklı çalışmalarımızın meyvesini verdiği bir süreç yaşamaktayız. Stratejilerimiz doğrultusunda, kurumsal yapımızı güçlendirerek çalışmayı ve üretmeyi aralıksız sürdürüyoruz.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account