2022 yılı hedefleri kapsamında büyümesini hız kesmeden sürdüren Türkiye’nin öncü drone teknolojileri platformu Dronmarket, son olarak İzmir’de tarım droneları üzerine şube açtı

Yazar:Editor
03.10.2022

Dronmarket Genel Müdürü Serhan Yaldız; tarım sektröründe drone kullanımının Türkiye’de her geçen gün arttığını, özellikle Ege Bölgesi’nde yoğun olarak kullanıldığını, bu yüzden de İzmir’de açtıkları yeni şube ile bölgedeki çiftçilere daha iyi ve hızlı hizmet vermeyi planladıklarını belirtti.

Tarım sektöründe drone kullanımının 2022 yılında %50 oranında arttığını ve 2022 yılında tarım makinesi olarak kabul görmüş cihazlar olduğunusöyleyen Dronmarket Genel Müdürü Serhan Yaldız; “Traktörün tarlaya giremediği dönemlerde ve ulaşamadığı arazilerde rahatlıkla uygulama yapabilmesi, günlük 1500 dekara kadar varan ilaçlama yeteneği ile %40’a varan ilaç tasarrufu sağlaması, tarlada lastik izinden kaynaklanan rekolte kaybını engellenmesinden dolayı droneların tarımda kullanımı her geçen gün arttı” dedi.

Droneların genellikle pamuk, mısır, çeltik, zeytin gibi mahsullerde ilaçlama, gübreleme, gibi tarımda zirai uygulamalarda kullanıldığını söyleyen Yaldız; “Sağladığı avantajlar nedeniyle bu droneları özellikle Ege bölgesindeki çiftçilerimiz tercih ediyor. Biz de buradan yola çıkarak Ege Bölgesi’ndeki çiftçilerimize daha iyi ve hızlı hizmet vermek için İzmir’de şube açtık. Çiftçilerimiz şubemize gelerek hem tarım droneları hakkında bilgi alacak, hem de drone satın almak isterlerse bu imkanı bulacak. Şubemizde ayrıca teknik servis alanında çalışanlarımızda olacak. Çiftçilerimiz satın aldıkları dronelar ile ilgili her hangi bir teknik aksaklık yaşarlarsa kolaylıkla getirip sorunlarını çözebilecek” şeklinde konuştu.

Ege dışında son dönemde Trakya, İç Anadolu Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz’de de drone kullanımının yaygınlaşmaya başladığını belirten Yaldız son olarak, bu sene tarım sektöründe yüzde 50’den fazla büyümeyi hedeflediklerini ve yeni şubeler açmaya devam edeceklerini söyledi.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account