2017 yılında Teuta Narazan ve Veli Armağan Akyüz tarafından kurulan Vesta Global, gayrimenkul sektöründe yurt dışı yatırımlar ve oturma izni konularında danışmanlık hizmeti sunuyor

Yazar:Editor
15.11.2022

Vesta Global, ABD, İngiltere, Yunanistan, İspanya, Portekiz, Malta, Karayip Adaları gibi yaklaşık 10 ülke için yurt dışı yatırımlar, oturma izni ve vatandaşlık programları ile müşterilerine uygun gayrimenkul yatırımının bulunmasından, süreçlerin takibine ve oturma izninin alınmasına kadar tüm evrelerde danışmanlık hizmeti veren tek şirket olarak öne çıkıyor.

2017 yılında Teuta Narazan ve Veli Armağan Akyüz tarafından kurulan Vesta Global, gayrimenkul sektöründe yurt dışı yatırımlar ve oturma izni konularında danışmanlık hizmeti sunuyor. Vesta Global, kurumsal altyapısı ile ABD, İngiltere, Yunanistan, İspanya, Portekiz, Malta, Karayip Adaları gibi yaklaşık 10 ülke için hizmet veren tek danışmanlık şirketi olma özelliğini taşıyor.

Vesta Global Kurucu Ortağı Teuta Narazan, “Yurt dışı ve yurt içi yatırımlar, oturma izni, pasaport hakkı ve vatandaşlık konularında danışmanlık hizmetini kurumsal bir yapı altında, finansal ve hukuki süreçler de dahil olmak üzere anahtar teslim olarak sunuyoruz. Bu hizmetleri hem yurt dışında hem de Türkiye’de elde etmek isteyen yerli ve yabancı tüm müşterilere sağlıyoruz.” dedi.
Portföyde şato da var, maden ocağı da

Vesta Global’de her müşterinin ihtiyacını tek tek analiz ettiklerini sözlerine ekleyen Narazan, “Oturma izni programlarından, farklı kıtalarda rezidans projelerine, otel ve turizm yatırımlarından ticari mülklere, maden ocaklarından tarım arazilerine, şehir dairelerinden okyanusta adalara, Avrupa’da şatolardan, Alp’lerde chaletlere, İtalya’da şarap bağlarından, Fransa’da avlaklara kadar birçok farklı zevke ve ihtiyaca cevap verebilecek oldukça geniş bir portföyümüz mevcut.” dedi.

Pandemi sonrası seyahat engelinin kalkmasıyla yatırımlarda bir artış olduğuna değinen Narazan; “Yurt dışında yatırım kararı alan danışan profilimiz ağırlıklı olarak Türkiye’den ayrılmadan, farklı bir ülkede gayrimenkul yatırımı yapmayı tercih ediyor. Son dönemde vizelerin verilmesinde yaşanan zorluklar nedeniyle yurtdışında oturma izni taleplerinde bir artış söz konusu oldu. Eş zamanlı olarak Rusya, Ortadoğu ve Çin’den de ülkemize vatandaşlık taleplerinde bir artış yaşanıyor” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account