Elif Arslan Interiors tarafından iç mimari projesi ve uygulaması hayata geçirilen AYO Residence “European Property Awards 2022-2023” kapsamında “Five Star Best Residential Interior Private Residence” ödülüne layık görüldü

Editör
23.11.2022

Elif Arslan Interiors tarafından iç mimari projesi ve uygulaması hayata geçirilen AYO Residence “European Property Awards 2022-2023” kapsamında “Five Star Best Residential Interior Private Residence” ödülüne layık görüldü. Proje aynı zamanda, Arabistan, Avrupa, Afrika, Kanada, Orta ve Güney Amerika, Karayipler, ABD, Birleşik Krallık ve Asya Pasifik bölge kazananlarının uluslararası alanda değerlendirileceği “International Property Awards 2022-2023” adayı olmaya hak kazandı.

29 yıldan bu yana devam eden, mimari, iç mimari ve gayrimenkul alanlarında Avrupa’nın pek çok farklı ülkesinden projenin yarıştığı, European Property Awards 2022 -2022 ödülleri, Londra’da gerçekleşen törenle sahiplerini buldu. Firma kurucusu Elif Arslan Ergün ödülünü Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri yöneticilerinin takdimi ile aldı.

Tasarıma ve mimarlığa olan tutkusu çocuk yaşlarda başlayan Elif Arslan Ergün, Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Milano’ya giderek Scuola Politecnica di Design’da master derecesini tamamlamıştır. Elif Arslan Interiors’ta ekibiyle birlikte konut ve mağaza alanlarında tasarım, uygulama ve proje danışmanlığı hizmetleri vererek çalışmalarına devam etmektedir.

Yaklaşık 250 m² iç kullanım alanına sahip AYO Residence, dinamik bir kurgu içerisinde, ışık ve renk uyumunun ön planda tutulduğu bir tasarım anlayışıyla hayata geçirilmiş. Evi çevreleyen bahçeyi iç mekândan hissedebilme arzusu ile çıkılan tasarım yolculuğunda, evin ana merkezini merdiven oluşturmuş. Burada kullanılan mermerin tonu, mutfak dolaplarının tasarımına etki etmiş. Projenin dikkatleri çeken bölümlerinden mutfağın renk seçimlerinde ise gün ışığının içeriye ne kadar etki ettiğine ve mekânda yarattığı hisse odaklanılmış.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account