Assan Alüminyum, Marmara Üniversitesi ile iş birliğine giderek Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencilerinin eser yaratma süreçlerine destek oldu

Yazar:Editor
30.11.2022

Yassı alüminyum sektörünün dünyadaki en önemli üreticileri arasında yer alan Assan Alüminyum, sürdürülebilir proje ve iş birlikleriyle geleceği aydınlatmaya devam ediyor. Geri dönüşüm ve yenilenebilir enerji yatırımlarıyla da ön plana çıkan Kibar Holding grup şirketlerinden Assan Alüminyum, Fabrikada Sanat Projesi ile genç ressam adaylarının eser yaratma süreçlerine bir kez daha destek verirken, ortaya çıkan eserleri de üretim tesislerinde sergiledi.

Assan Alüminyum, Marmara Üniversitesi ile iş birliğine giderek Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencilerinin eser yaratma süreçlerine destek oldu. İş birliği kapsamında genç ressam adaylarına gerekli malzemeleri sağlayan firma, organize edilen bir atölye çalışması sonucunda tamamlanan eserleri satın alarak, üretim tesislerinde ve ofislerinde sergiledi. Assan Alüminyum, proje ile geleceğin ressamlarını desteklemenin yanı sıra fabrikadaki çalışanlar için de sanat dolu bir ortam yarattı.

Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör konuyla ilgili olarak “Assan Alüminyum olarak hayata geçirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleriyle oluşturduğumuz sürdürülebilir ekosistemde değer yaratmaya devam ediyoruz. Bu projemiz ile sanata ve genç sanatçılarımıza destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Aynı zamanda sanatı hem ofislerimize hem de üretim tesislerimize taşıyarak çalışanlarımıza keyifli bir ortam yaratmayı amaçlıyoruz. Sosyal sürdürülebilirlik alanında topluma katkı sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

Assan Alüminyum daha önce de Kocaeli Üniversitesi Biyoloji Bölümü iş birliği ile biyoçeşitlilik projesini hayata geçirerek nesli tükenmekte olan “Amsonia Orientalis – Mavi Yıldız” bitkisinin laboratuvar ortamında çoğaltılarak doğaya kazandırılmasını sağlamıştı. Bu yıl da projenin devamı niteliğinde yine florada korunması gereken Kum Zambağı bitkisinin üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Ek olarak gelecek nesillere yaşanılası bir dünya bırakma hedefi ile pek çok ağaçlandırma projesinde yer alarak orman oluşturulmasına katkı sağlamaya devam ediyor.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account