Sika adlı inşaat kimyasalları üretici şirketi Çin’in güneybatısında yeni bir fabrika kuruyor

Editör
21.12.2022

Sika adlı inşaat kimyasalları üretici şirketi Çin’in güneybatısında yeni bir fabrika kuruyor. Merkezi İsviçre’nin Baar kentinde bulunan Sika, bu tesisin açılmasının bulunduğu bölgenin dinamizminden yararlanacağını düşündüğü için çok memnun. Ancak yatırımın finansal yönünün ayrıntıları henüz açıklanmış değil.

Söz konusu üretim tesisi, otuz milyon nüfuslu Chongqing kentinde yer alıyor. Chongqing yakınındaki Chengdu kenti ile birlikte yaklaşık 100 milyonluk nüfusa sahip bir yerleşim bölgesi oluşturuyor.

Bu bölgede çok sayıda otomobil üretim tesisi faaliyet gösteriyor; ayrıca finans ve lojistik alanında iş gören girişimler yer alıyor. Sika’ya göre inşaat alanında sürekli talebin güçlü olduğu bu bölgede, üretim kapasiteleri de duruma göre yükseltilebilecek. 

Çin’in inşaat sektörünün önümüzdeki üç yıl boyunca ortalama yıllık yüzde 4,5 oranında bir büyüme kaydetmesi öngörülüyor. Nitekim Çin Hükümeti’nin beş yıllık planı ulaştırma ve enerji altyapısına verilen önemi vurgulayarak, bu alanlara 8 milyar İsviçre frangını aşkın bir yatırım planlıyor.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account