1915Çanakkale Köprüsü, deprem felaketinin merkez üssü Kahramanmaraş’ta yaklaşık 1200 kişinin barınabileceği konteyner yaşam alanı kurulumuna başladı.

Editör
01.03.2023

1915Çanakkale Köprüsü, deprem felaketinin merkez üssü Kahramanmaraş’ın Teknokent bölgesinde ilgili kurum ve kuruluşlarla koordinasyon içinde belirlenen noktada yaklaşık 1200 kişinin barınabileceği konteyner yaşam alanı kurulumuna başladı.

1915Çanakkale şantiyelerinde bulunan konteynerler sökülerek Kahramanmaraş’ta yaşam alanına dönüştürülüyor. Kurulumuna başlanan konteyner yaşam alanında yatak, battaniye, dolap, klima, radyatör gibi eşyalar ile ısınma, elektrik, sıcak su, banyo ve tuvalet gibi altyapı hizmetlerine ilave olarak yemekhane, çamaşırhane ve lokal yapıları da bulunacak.

Afet haberini alır almaz yola çıkmak üzere hazırlıklarına başlayan ve süratle bölgeye intikal eden, aralarında yüksekte çalışma ve iple erişim uzmanlarının da bulunduğu 58 kişilik gönüllü 1915Çanakkale ekibi arama kurtarma çalışmalarına destek verdi. 

Proje’nin iş makinası, arama kurtarma ve inşaat malzemeleri, konteyner, mobil tuvalet, giyim, gıda, eşya ve hijyen malzemesi kategorilerindeki yardımları 1915Çanakkale gönüllü ekipleri tarafından doğrudan deprem bölgesine ulaştırıldı. Ayrıca 1915Çanakkale Projesi çalışanları da giyim, battaniye, hijyen malzemesi gibi ihtiyaçların temini konusunda katkıda bulundular. 

Bunların yanı sıra, 1915Çanakkale Köprüsü ve Malkara-Çanakkale Otoyolu’nun inşaatını tamamlayarak işletmesini sürdüren görevli şirketin ortakları olan DL E&C, Limak, SK ecoplant ve Yapı Merkezi’nin de tüm imkanlarını seferber ederek depremden etkilenen şehirlere münferit yardımları ve konteyner kent kurulumları sürüyor. 

Hepimizi derinden etkileyen deprem felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account