İstanbul ve İzmir’de 3 yıl içinde 7 yeni projeyi hayata geçirmek için kolları sıvayan Ege Yapı, İzmir’in en gözde bölgesi ve yatırımcısına en çok kazandıran Urla Kekliktepe’de 73 müstakil villayı satışa sundu

Editör
14.06.2023

İleri teknoloji odaklı yönetim anlayışı ve güçlü mühendis kadrosu ile sektöründe ayrışan Ege Yapı, Urla’da hayata geçireceği Kekliktepe projesinin satışına başladı. Yatay mimari anlayışıyla tasarlanan, özel havuzlu ve bahçeli 73 müstakil villadan oluşan proje, lansmana özel ödeme seçenekleri ile seçkin sakinlerini bekliyor.

80 bin metrekare alan üzerinde konumlanan, sürdürülebilir mimari anlayışı ile tasarlanan projenin tek katta 370 metrekareden 500 metrekareye varan geniş ve konforlu müstakil villalardan oluştuğuna dikkat çeken Ege Yapı İcra Kurulu Üyesi Didem Güneş, “5+1, 6+1 ve 7+1 konut tiplerinin tamamı 1000 m2’ye varan alanda özel havuz ve bahçesiyle satışa sunuldu.” diye konuştu. Kekliktepe projesinin teslimleri 24 ay sonra gerçekleşecek.

Doğa İle Sınırları Kaldıran Müstakil Bir Yaşam Vaad Ediyor

Dünyadaki müstakil ev yaşantısına yepyeni bir bakış açısı oluşturduklarına da vurgu yapan Ege Yapı İcra Kurulu Üyesi Didem Güneş, “Ege Yapı Kekliktepe 365 gün boyunca iç ve dış mekan kullanımını maksimize eden mekansal yaratıcılığı ile iç bahçeleri, avluları ve kapanabilir terasları ile doğanın içinde konforlu ve modern bir yaşamın kapılarını aralıyor.” dedi.

Merkezi Konumu ile Ayrışıyor

Yılın 12 ayı ve 4 mevsiminde yaşama imkanı sunan, zengin sosyal olanaklara sahip projedeki bölgenin doğal dokusunu taşıyan özel peyzaj alanları, 365 gün dingin ve ayrıcalıklı bir yaşam için hazırlandı. Açık-kapalı havuz, fitness, sanat atölyeleri, çocuk oyun alanları, restoran, SPA, tenis kortları ve özel etkinlik alanlarına sahip Ege Yapı Kekliktepe, Urla merkeze 5 dakika, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na Çeşme ve Konak gibi merkezi yerlere 30 dakikalık karayolu mesafesinde konumlanıyor.

Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü ve At Çiftliği gibi bölgenin önemli spor tesislerinin yanı başında yer alan proje, Kalabak Limanı, Güvendik ve Klazomenai Ören ve Mesire Yeri gibi bölgenin doğal güzelliklerine ve İzmir Alman Okulu, TED İzmir Koleji, Bahçeşehir Koleji, Bilim Koleji, İzmir Urla Boğaziçi Koleji, Deutsche Schule, gibi seçkin ve köklü eğitim kurumlarına da yakın mesafede.

Güneş: ‘Kekliktepe, en değerli hava koridorlarından birinde yükseliyor’

Ege Yapı Kekliktepe’nın müstakil ev yaşantısına yeni bir bakış açısı getireceğine dikkat çeken Ege Yapı İcra Kurulu Üyesi Didem Güneş, “Yeşilin bin bir tonuna sahip bir vadide ama Ege'nin mavi sularına da çok yakın bir lokasyonda projeyi geliştiriyoruz. Asırlar boyunca sayısız uygarlığa ev sahipliği yapmış bir lokasyonda, arkeolojik kalıntıları ile turizmin, Bağbozumu ve Enginar Şenlikleri ile kültürel ve sosyal hayatın tam merkezinde yükselen gastronominin yeni başkenti olarak anılmaya başlanan Kekliktepe’deki projemiz aynı zamanda oksijen zenginliği açısından Dünya’daki en değerli yedi büyük hava koridorundan birinde yer alıyor” dedi.

Kabadayı: ‘Urla Kekliktepe ardından İzmir Alsancak ve Urla Yağcılar projelerini hayata geçireceğiz’

İzmir Urla’da Kekliktepe projesi ile yatırımlarına start veren Ege Yapı; Alsancak, Dikili ve Yağcılar’da proje yatırımına devam edecek. 17 yıllık sektör tecrübesini İzmir’e taşıyacağını söyleyen Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, ‘’ Tüm projelerimizle amacımız bölgeye daha çok değer katmak olacak” diyor. Ege’nin bizim için çok özel bir yeri var diyen Kabadayı, sözlerine şöyle devam etti: “Burada hayata geçireceğimiz konut projeleriyle muhteşem bir doğayla bütünleşen özlenen ev yaşantısına örnek olacak, çok özel bir yaşam deneyimi vadediyoruz. Bu bölgede sektörün örnek projelerini hayata geçirmeye devam edeceğiz. Örneğin Yağcılar’da ve İzmir Alsancak’ta konut, Alsancak’taki ikinci projemizde konut ve ticari, 2024’te devreye alacağımız Dikili projemizde ise otel, ticari alan ve villalardan oluşacak yeni projeleri Ege’nin dokusuna uygun olarak tasarlıyoruz. Adımızı taşıyan Ege’ye katma değer sağlayacak projelere imza atacağız’’ dedi.

‘Kabadayı: ‘Odağımıza aldığımız sürdürülebilirlikle sadece ev değil, yaşam tarzı sunuyoruz’

Ege Yapı, yatay mimari anlayışıyla tasarladığı Kekliktepe’de sıfır atık altyapısıyla geri dönüşümü destekleyen uygulamalara öncelik veriyor. Sürdürülebilir proje kapsamında; gri su arıtımı, elektrikli şarj istasyonları, yağmur sularının toplanması ve peyzajda kullanılması, güneş enerjisi sistem paneli ile enerji verimliliğini ön planda tutan ‘A Sınıfı’ belgeli proje geliştirdiklerini aktaran İnanç Kabadayı: “Biz insanların en birincil ihtiyaçlarından biri olan ‘barınma ihtiyacını’ karşılamaya çalışıyoruz. Dolayısıyla odağımız ‘insan’. Projelerimizde yaşayan insanların kültürel, sosyal, spor, eğitim gibi alanlar başta olmak üzere, ‘hayatlarına ne katabiliriz’ diye düşünüyoruz. Projelerimizde yaşamak isteyenlere sadece bir ev değil aynı zamanda tüm yönleri hayatın içine katılmış bir ‘yaşam şekli’ sunmaya çalışıyoruz. Dünyada satın alınamayan en kıymetli değerin tecrübe olduğunu biliyoruz. Urla’ya gelirsen denizin, güzel ve dayanıklı bir evin, parkın, bahçen, havuzun, manzaran olur ama onun dışında sürdürülebilir bir hayatın olur diyoruz” sözlerine ekledi.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account