Kayalar Kimya, Teknolojide Kadın Derneği’nin hayata geçirdiği ve Türkiye’nin teknoloji alanında en yetenekli gençlerini seçerek onlara teknik ve sosyal beceriler kazandırmayı hedefleyen Teknolojinin Lider 100leri projesinin destekçileri arasında yerini aldı

Editör
24.01.2024

Kayalar Kimya, Teknolojide Kadın Derneği’nin hayata geçirdiği ve Türkiye’nin teknoloji alanında en yetenekli gençlerini seçerek onlara teknik ve sosyal beceriler kazandırmayı hedefleyen Teknolojinin Lider 100leri projesinin destekçileri arasında yerini aldı.

Kimya sektörünün lider şirketlerinden Kayalar Kimya, bilimde ve teknolojide kadın uzman sayısını artırarak kadınları teknolojide istihdama ve üretime kazandırmayı amaçlayan Teknolojide Kadın Derneği’nin hayata geçirdiği “Teknolojinin Lider 100leri” projesini destekliyor. Kayalar Kimya’nın yanı sıra Akbank, Ford Otomotiv, Google, Ülker, Finansbank, Yapı Kredi gibi Türkiye’nin önde gelen 68 destekçi markasının da yer aldığı projenin lansmanı, 22 Ocak Pazartesi günü The Ritz-Carlton İstanbul’da gerçekleşti.

“Teknolojinin Lider 100leri” projesinin kadınları teknoloji sektörüne kazandırmak, bu alanda uzman insan kaynağını artırmak adına son derece kıymetli olduğunu söyleyen Kayalar Kimya İnsan Kaynakları Direktörü Dilek Ün, şunları söyledi: “Kimya sektörü teknolojiyle yakın temas halinde olan bir sektör. Biz de bu programla bu alanda yetişecek ve gelecekte belki de iş arkadaşımız olacak gençlere, kadınlara destek vermekten gurur duyuyoruz.”

Türkiye’nin teknoloji alanında en yetenekli gençlerini seçerek onlara teknik ve sosyal beceriler kazandırmayı hedefleyen programa katılmak isteyen öğrenciler, 28 Ocak’a kadar wtechplatform.com üzerinden başvuru yapabiliyor. Seçilen öğrenciler Veri Analitiği, Python ile Veri Bilimi, Python ile Yapay Zeka, Robotik Süreç Otomasyonu, Süreç Analisti ve Siber Güvenlik alanlarda uzmanlaşırken bir yandan da IQ, EQ ve CQ alanında sosyal beceri eğitimleri ve onları destekleyen kurumlardan mentorluk desteği alacaklar. Program sonunda öğrenciler akıllı dijital sertifikalarını alarak, kendilerini destekleyen kurumlarla iş görüşmeleri yapma fırsatı bulacaklar.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account