İstanbul TÜYAP’ta dün başlayan ve bu yıl 27’ncisi düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) Kapadokya standı yerli ve yabancı tur operatörleri tarafından büyük ilgi görüyor. 

Editör
07.02.2024

Dünyanın en önemli 5 turizm fuarından biri olan EMİTT’te Kapadokya rüzgârı esmeye başladı. Dün başlayan EMITT’te Kapadokya standı büyük ilgi görüyor. Kapadokya Alan Başkanlığı öncülüğünde Nevşehir Valiliği, Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, belediyeler ve turizm birliklerinin el ele vererek Kapadokya’nın zenginliklerini dünyaya tanıttığı stant, EMITT yönetimi tarafından da ödüllendirildi. 

"Kapadokya Alan Başkanlığı Alan Yönetimi ve Tanıtım Grup Başkanlığı", “EMITT 2024'te Destinasyonlar dalında tanıtım için bir araya gelerek en geniş, en etkin organizasyonu ve iş birliğini gerçekleştirerek fuarın başarısına katkıda bulunan 27. Yıl Onur Ödülü"ne layık görüldü. Ödülü Kapadokya Alan Başkan Yardımcısı Yunus Başar teslim aldı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan ve İstanbul Valisi Davut Gül’ün de ziyaret ettiği stantta; Kapadokya Alan Başkanlığı öncülüğünde, Nevşehir İl Kültür Müdürlüğü, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Nevşehir, Gülşehir, Uçhisar, Göreme, Avanos, Derinkuyu, Ürgüp, Hacıbektaş, Kozaklı, Kaymaklı, Nar belediyeleri, Kapadokya Turizm Bölgesi Altyapı Hizmeti Birliği (KAP-HİB) ve Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) ekipleri 4 gün boyunca Kapadokya bölgesinin tanıtımını gerçekleştirecek. 

Sıcak hava balonu ve peri bacası maketi önünde fotoğraf çektiren ziyaretçiler, çömlek yapımını da deneyimleme fırsatı buluyor. Yerli ve yabancı sektör temsilcileri ile bölgenin tanıtımıyla ilgili önemli görüşmeler yapılırken, farklı pazarlardan tur operatörleri Kapadokya’ya büyük ilgi gösteriyor. 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account