IIFF2024, İhracatın Kapılarını ardına kadar açtı.

Editör
08.02.2024

Avrupa’nın en büyük mobilya fuarı olan Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı IIFF2024, 

6 günde 152 ülkeden 144 bin 196 ziyaretçiyi ağırlayarak dünyanın en etkili ihracat platformlarından biri oldu.

MOSDER Başkanı Mustafa Balcı, 23 Ocak’ta açılan ve 28 Ocak’ta kapanışı yapılan Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı IIFF2024’ün beklentilerin üzerinde bir ilgiyle gerçekleştiğini, fuarın Türk mobilya sektörünün dünyaya açılan kapısı olduğunu söyledi.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi ile İstanbul Fuar Merkezi’nde toplam 26 salonda eş zamanlı olarak ziyaretçileri markalarla buluşturan IIFF2024’e 152 ülkeden katılım oldu. 3 binden fazla markanın ürünlerini sunduğu fuara, 144 bin 196 ziyaretçi katıldı.

23 Ocak’ta kapılarını açan ve 28 Ocak 2024’te kapanışı yapılan IIFF2024’e 152 ülkeden katılım oldu. 3 binden fazla markanın ürünlerini sunduğu fuara, 140 bini aşkın ziyaretçi katıldı.

IIFF2024, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi ile İstanbul Fuar Merkezi’nde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. 

“Anlaşmaların çoğu ihracata yönelik”
Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı IIFF2024’ün beklentilerin üzerinde bir ilgiyle gerçekleştirildiğini, fuarın Türk mobilya sektörünün dünyaya açılan kapısı olduğunu söyledi.

Özellikle yabancı ziyaretçilerin Türk mobilya sektörünün seçkin markalarına büyük ilgi gösterdiğini belirten Mustafa Balcı, “Bu markalarımız yeni modelleri ile büyük satış anlaşmalarına vardılar. İşbirliği anlaşmalarının önemli bir bölümü ihracata yönelik. Bizi en çok sevindiren gelişme de budur” dedi.

Dünyanın çekim merkezi olduk”
Türk mobilya sektörünün ihracatçı bir karakteri bulunduğuna ve net ihracata imza atan az sayıdaki sektörden biri olduklarına işaret eden MOSDER Başkanı Mustafa Balcı, fuarın kapanışından sonra yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, dünya mobilya sektörünün çekim merkezi oldu. Bu olağanüstü ilgi, ihracatımıza çok büyük bir ivme katacak. Türkiye’nin dünya mobilya pazarında güçlü bir konuma sahip olduğunu bu fuarda bir kez daha gördük. Dünyanın ilgisi üzerimizdeydi. Türkiye’nin lojistik avantajları, binlerce tedarikçiyi keşfetme fırsatı, ilham alınmak üzere keşfedilmeyi bekleyen ürün grubu çeşitliliği, trend tasarımları ve yeni kullanıcı ihtiyaçlarını görme olanağı, katılımcılara güçlü işbirliği fırsatları sundu” diye konuştu.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account