Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul Forbes Travel Guide'ın düzenlediği 2024 Star Awards’da Beş Yıldız’ın sahibi oldu

Editör
08.02.2024

Tam 66 yıldır, dünyanın pek çok ülkesinde alanında en iyi otel, restoran, resort ve SPA’larını değerlendiren Forbes Travel Guide, 2024 değerlendirmelerinde “Beş Yıldız” alan seçkin adreslerin listesini açıkladı. İstanbul’un en güzel semtlerinden birinde yer alan Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul “Beş Yıldız”a layık görüldü.

İstanbul’u zarif bir gerdanlık gibi saran Boğazı’n göz alıcı maviliği, Asya’nın büyülü güzelliğiyle konuklarına eşsiz bir manzara sunan Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul, dünyanın en prestijli ve ünlü seyahat dergilerinden Forbes Travel Guide’ın değerlendirmesiyle Beş Yıldız’ın sahibi oldu. 

Gizli denetçilerinin misafir gibi seyahat yaparak değerlendirdiği sistemde, dikkatle araştırılan birçok kriter var. Gizli denetçiler oda konforunu ve sunulan imkanları, yiyecek-içecek standartlarını ve çeşitliliğini, misafir deneyimini, dijital süreçleri, marka yaklaşımını, çalışanların ürün bilgisini ve daha pek çok unsuru kapsayan 900 standardı dikkate alarak değerlendirme yapıyor.

Yüzde 80’i eşsiz İstanbul Boğazı manzarasına sahip odaları, Avrupa kıtasından Asya kıtasını izleme olanağı tanıması, Dolmabahçe Sarayı, Yıldız Sarayı, Yıldız Parkı, Kuruçeşme ve Bebek parklarına yakınlığıyla misafirlerine tarihi dokunun izlerini takip etme olanağı tanıyan otel, konumu, ihtişamı ve tasarımıyla benzersiz bir zarafeti birleştiriyor. Tarihi Yarımada’ya olan yakınlığı sayesinde Ayasofya Camii, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Yerebatan Sarnıcı, Kapalı Çarşı, Mısır Çarşısı, İstanbul Arkeoloji Müzesi, Gülhane Parkı gibi İstanbul’un etkileyici geçmişinin yarattığı büyülü bir atmosferin odak noktasında bulunuyor.

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra hizmet kalitesiyle de Beş Yıldız’a layık görülen Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul kurulduğu günden bu yana aldığı ödüller ve derecelerle adından söz ettirmeye ve başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account