İNŞAAT PLATFORMU kuruldu! | Mahmut KILINÇ , İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
11 ARALIK 2015, Cuma 08:53:19
İNŞAAT PLATFORMU kuruldu!
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto
ANBA ve EGD öncülüğünde 6 aydır çalışmaları devam eden İnşaat Platformu, ilk toplantısını 30 Temmuz 2015 tarihinde Biz Cevahir Otel'de gerçekleştirdi. Müteahhit, mimar, mühendislik-müşavirlik temsilcileri, inşaat sanayicileri, dernek temsilcileri, üniversitelerden hocalar - katılımcılar, emlak/gayrimenkul ve ekonomi basınından 200'ye yakın katılımcının destek verdiği etkinlik, bizim için çok önemli ve heyecan vericiydi.

Evet, artık müjdeyi veriyoruz. ANBA ve EGD öncülüğünde 6 aydır çalışmaları devam eden İnşaat Platformu, ilk toplantısını 30 Temmuz 2015 tarihinde Biz Cevahir Otel'de gerçekleştirdi. Müteahhit, mimar, mühendislik-müşavirlik temsilcileri, inşaat sanayicileri, dernek temsilcileri, üniversitelerden hocalar - katılımcılar, emlak/gayrimenkul ve ekonomi basınından 200'ye yakın katılımcının destek verdiği etkinlik, bizim için çok önemli ve heyecan vericiydi. 

ANBA Yayın Grubu olarak, kasım ayında 30. yaşımızı kutlayacağız. Bu sene, 30 senedir medya gücü olarak hizmet verdiğimiz inşaat sektörü için özel çalışmalara imza atmayı hedefledik. Bunun ilk ayağını İnşaat Platformu'nu kurarak ve ilk "İnşaat Vefa Ödülü"nü vererek başlatmış olduk. Kasım ayında yapmayı planladığımız büyük etkinliğimiz ile bunu taçlandırmayı amaçlıyoruz. Bu etkinlik kapsamında hazırlayacağımız İnşaat Tarihi Kitabı'nı, ANBA olarak sektöre armağan etmeyi istiyoruz. 

Size kısaca İnşaat Platformu'ndan bahsetmek istiyorum. İnşaat, ülkemizin en önemli lokomotif sektörü; 200 civarında alt sektöre katkı sağlıyor, 40 bin çeşit ürünün kullanımına imkan tanıyor, GSYH'dan %30 pay alıyor, doğrudan 2 dolaylı olarak 5 milyon kişiye iş imkanı sağlıyor, yurt dışı müteahhitlik hizmetleri ile dünyada ses getiriyor. Bu listeyi uzatabiliriz... Anlatmak istediğim böylesi önemli role sahip sektörümüzün planlı kalkınması ve ekonomiye daha fazla katma değer sağlaması; ülkenin sosyal, fiziki ve ekonomik gelişimi açısından oldukça önemlidir. 

ANBA ve EGD olarak inşaatın daha planlı ilerleyebilmesi için tabir-i caizse "elimizi taşın altına koyduk" ve sektörün tamamını tek çatı altında toplayacak İnşaat Platformu'nu kurduk. Biz bu platformu "inşaat için sivil toplum buluşmaları" olarak nitelendiriyoruz. Dernekleşmeden, tüzel kişiliğe sahip olmadan çalışmalarını sürdürecek ve siyasetten uzak duracaktır. Yeni nesil "sivil toplum oluşumu (STO)" olan İnşaat Platformu'na insaatplatformu.org adresi üzerinden ulaşan, üye olan, görüşlerini paylaşan herkes doğal meclis üyesidir ve söz sahibidir.  

İnşaat sektörünün tüm temsilcilerinin fikir, öneri ve katkılarıını insaatplatformu.org adresi üzerinden paylaşmasını bekliyoruz. 


Mahmut KILINÇ

Bu yazı 764 kez okunmuştur..

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Diğer Mahmut KILINÇ Yazıları


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Mevlüt Alp Gürün, nükleer santral, Sevkan Bolu, Azmi Sarıbay, Meriç Bebitoğlu, Ali Kaya, Salbei, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ve Rekabet Kurumu, Ece Almanya, Konsept Halkalı, EnverSalihoğlu, TÜYAK 2013 – Yangın ve Güvenlik Sempozyumu ve Sergisi, KässbohrerBauma, oğuz yalım, Karayolları Genel Müdürlüğü, Trump®International Hotel&Tower, Selimoğluİnşaat, Kompen, GlobalYatırımHolding, Boğaziçi, REPIEGayrimenkulveGirişimSermayesiPortföyYönetimiAŞ, ChrisHeller, DKY CADDE Suadiye 12, Odeon kulesi, Tamer, “Wash A-Part", Modern Süt ve Ürünleri Çarşısı, Enza, Rıfat Noyan, Alligator Magic,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.