"İnşaat sektörü önemli bir büyüme içinde" | Mahmut KILINÇ , İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
25 Nisan 2016, Pazartesi 15:43:44
"İnşaat sektörü önemli bir büyüme içinde"
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto
İnşaat çalışmalarının hızla devam ettiği Türkiye, 100 bine yakın proje ile adeta "şantiyeler ülkesi"ne dönmüştür. Bu durum önümüzdeki 15 yıllık süreçte devam edecektir.

Dünyada ve ülkemizde son 15 yıldır yaşanan çeşitli olumsuz gelişmelere rağmen inşaat sektörü önemli bir büyüme içindedir. İnşaat çalışmalarının hızla devam ettiği Türkiye, 100 bine yakın proje ile adeta "şantiyeler ülkesi"ne dönmüştür. Bu durum önümüzdeki 15 yıllık süreçte devam edecektir. İnşaatların yaklaşık yüzde 70'ini oluşturan konut yatırımları başta olmak üzere enerji ve ulaşım sektörlerinde çok ciddi yatırımlar hedeflenmektedir. Enerji, ulaşım, kentsel dönüşüm ve diğer alanlarda gerçekleştirilecek yatırımların tamamı için 1 trilyon doların üzerinde harcama yapılacaktır. Bu oldukça büyük bir yatırım oranıdır.   

Dünyada da durum pek farklı değildir. Dünya Sürdürülebilir Kalkınma ve İş Konseyi (WBCSD) verilerine göre önümüzdeki 15 yıl içinde küresel çapta altyapı ve enerji yatırımları için 90 trilyon dolarlık harcama yapılacaktır. Bu bütçe; gelişmiş, gelişmekte olan ve geri kalmış ülkelerin tamamında harcanacak dev bir rakamdır.

İnşaat sektöründeki bu yükseliş sektöre yeni firmaların girmesini sağlamakta olup, mevcut firmaların büyümesini de beraberinde getirmektedir. Ülkemizde, inşaat sanayi de en parlak çağını yaşamaktadır. Bu alanda büyük yatırımları yapılmakta olup, ayrıca onlarca çeşit yeni ürün de sektöre kazandırılmaktadır. Bu durum; çeşitli ihtiyaç, sorun ve iş yüklerini de beraberinde getirmektedir. İşte bu gelişmeler ışığında geliştirdiğimiz ŞANTİYELER / www.santiyeler.com platformunun çalışmaları tamamlanmıştır.

 

www.santiyeler.com, "ANBA Yayın Grubu - ProjeHaber www.projehaber.com inşaat bilgi bankası" ekibi tarafından, ülke genelindeki şantiyelerin ziyareti ve uzun araştırmalar sonucunda sektöre kazandırılmış bir hizmettir. Amacımız inşaat satın alma birimlerini ve inşaat sanayicisini buluşturmak, bu anlamda sektöre yön vermek ve katkı da bulunmaktır. www. santiyeler.com inşaat sektörüne şeffaf, güvenilir, hızlı ve kazançlı alışveriş ortamı sunacak, "inşaat sektörünün satın alma platformu" olacaktır. İnşaat firmaları ve şantiyelerin satın alma taleplerini yazıp, tedarikçiler ile ilk eden buluşacakları platform Şubat 2016 itibariyle yayına girmiş olacaktır. 

ŞANTİYELER, üçlü bir sac ayağı gibi işlemektedir. Birincisi satın alma taleplerini yazılacağı www.santiyeler.com, ikincisi "Şantiyeler Dijital Kataloğu" ve üçüncüsü de "Şantiyeler Ürün Tedarik Kataloğu"dur. 

Şantiyeler Dijital Kataloğu; temelden çatıya hizmet veren 200'e yakın alt sektör ve 1 milyon adede yakın ürün çeşidini inşaat piyasasına sunacaktır. Artık bu firmalar ve ürünlere, doğru kategoriler ve iyi bir arama motoru aracılığı ile hızlıca ulaşmak mümkün olacaktır. 

Şantiyeler Ürün Tedarik Kataloğu ise inşaat ve mimarlık satın alma birimlerine ulaşacak önemli bir kaynaktır. 2016 yılında 10 bini aşkın şantiyeye ulaştırılacak Şantiyeler Ürün Tedarik Kataloğu'nun basımı şubat ayı itibariyle tamamlanmış olacak ve mart / nisan aylarında da dağıtımı sağlanacaktır. 


Mahmut KILINÇ

Bu yazı 661 kez okunmuştur..

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Diğer Mahmut KILINÇ Yazıları


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Duygu Erten, VI. AVM, GayrimenkulAkademisi, Rıza Hüseyin Erkanlı, YKS Tesis Yönetimi A.Ş., SiemensEvAletleri, DB Mimarlık-Bünyamin Derman, Su ve Atıksu Kongresi, “Proje Geliştirme-Satış-Pazarlama Danışmanlığı”, Emlak Fuarı 2014, Jose E. Prieto, Bahçeli Vadi Çengelköy, Şehir Otelciliği, Hasan Bursalıoğlu, Gayrimenkulvergisi, Balsamo Suits, Orhan Turan, Kasaba, GYİAD, Büyükçekmece Hadımköy, Körfezülkeleri, Mükemmel Sarımsakçı, SonGrup, Evora Cadde, WishMoreHotel, Garden Stone, enerji seminerleri, Rehau Geneo, AKTOB, IşıkFX,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.