15 Temmuz darbe girişimi, Türkiye'nin en karanlık gecelerinden biri olarak tarihe geçti | Mahmut KILINÇ , İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
08 Agustos 2016, Pazartesi 09:25:25
15 Temmuz darbe girişimi, Türkiye'nin en karanlık gecelerinden biri olarak tarihe geçti
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto
15 Temmuz 2016 gecesinden başlayarak milletçe sergilenen tavır göstermiştir ki, bu ülkedeki demokrasi ve bütünlüğü ortadan kaldırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.

15 Temmuz darbe girişimi, Türkiye'nin en karanlık gecelerinden biri olarak tarihe geçti. Ne İslam ne de insanlıkla hiçbir ilgisi olmayan, asker görünümüne bürünmüş, gözü dönmüş, sapkın ruhlu bir grubun ülkemize yaşattıkları kuşkusuz unutulmayacak.  O kara gecede hayatını kaybeden günahsız insanlarımıza, şehitlerimize rahmet diliyorum. Yakınlarının ve tüm ulusumuzun başı sağolsun. Yaralananların da bir an evvel sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyorum. 

15 Temmuz 2016 gecesinden başlayarak milletçe sergilenen tavır göstermiştir ki, bu ülkedeki demokrasi ve bütünlüğü ortadan kaldırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Ülkemizin gerçek sahiplerinin halk olduğu bir kez daha en net haliyle anlaşılmıştır. Milletimiz, canını ortaya koyarak, tanklara - ağır silahlara insanüstü bir gayret ile direnerek, demokrasi düşmanlarını alt etmiştir. Şimdi ise ellerinde bayrakları ile meydanlardaki demokrasi nöbetine devam etmektedir. 

Türk Silahlı Kuvvetleri, ülkemizin en önemli kurumlarından biridir. Yaklaşık 40 yıldır, sinsi planlar ile TSK içine sinmeye çalışan FETÖ/PDY terör örgütünün yargı, yürütme, yasama başta olmak üzere ülkemizdeki tüm kurumların içine sızdığı tespit edilmiştir. Vatan haini FETÖ/PDY mensuplarının gücü ne TSK'yı itibarsızlaştırmaya ne yargı, yürütme, yasamayı ele geçirmeye ne de darbe yapmaya yetmeyecektir. 

Gençlerin, insanların beynini yıkayarak, eğitim kurumlarını ele geçirerek, kalleşçe planlar yaparak hatta yüzbinlerce dindar, iş adamı ve yardım severi de kandırarak güç elde etmeye çalışan FETÖ/PDY terör örgütü, kuşkusuz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bitirilebilecektir. Taraf olalım olmayalım Erdoğan'ın bu oluşumun sonunu getirecek gücü ve arkasında halk desteği vardır. Hangi düşünceden olursak olalım ülkemizin geleceği için bu görüşe destek vermeli, devletin yanında olmalıyız. Bu anlamda, çıkarılan OHAL kararının yerinde olduğunu ve desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Tabiki karar doğrultusunda hareket eden tüm kamu görevlilerinin de tabir-i caizse 'kurunun yanında yaşı da yakmayacak' şekilde, özenli hareket etmesi oldukça önemlidir.  

Demokrasi sadece oy vermek değildir. Demokrasinin tesisinde en önemli konu eğitimdir. Bir kez daha gördük ki, eğitimin devlet eliyle ve köklü bir şekilde yapılmasını ivedilikle temin etmemiz gerekiyor. Mustafa Kemal Atatürk'ün "Biz dinimize sahip çıkalım ki, dinimiz cahillerin elinde kalmasın" yönündeki sözleri bugün bir kez daha önemini ortaya koymuştur. Dinin, kendi bilmezlerin elinde, çıkarları doğrultusunda kullanılmasını, bunu da eğitim kanalı ile yapmalarını engellememiz gerekiyor. Hoşgörü dini olan İslam ve demokratik Türkiye bunu asla hak etmiyor. 

Ve burada özellikle vurgu yapmak isteğim bir diğer konu "iletişim". Bu girişim bizlere iletişimin gücünü bir kez daha göstermiştir. Dördüncü güç olarak kabul edilmesi gereken medyanın yanı sıra, sosyal medya mecraları ve tüm iletişim ağlarının sağladığı hızlı haberleşme ortamı darbe girişiminin püskürtülmesinde kesinlikle kilit rol oynamıştır. 

Türkiye'de darbeler devri sona ermiştir. Kötü niyetli tüm gruplar, insanlar artık bunun farkına varmalıdır. Bu ülkede hiçbir darbe girişimi başarılı olamayacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında dinimiz, ırkımız, dünya görüşümüz, yaşam stilimiz farklı olabilir. Ancak biz birlikte güzeliz ve güçlüyüz. Türkiye hepimizin vatanı. Bu vatan hainlerine karşı birlikte mücadele etmeliyiz. Birlik olunca neler başarabildiğimizi bir kez daha gördük. Şimdi gün, bu birlikteliği ülkemizin geleceği, çocuklarımızın yarınları için sürdürme günüdür.  

Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği gibi, birkez daha çok iyi anlaşılmıştır ki: "Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir."

 


Mahmut KILINÇ

Bu yazı 2689 kez okunmuştur..

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Diğer Mahmut KILINÇ Yazıları


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Uğur Gazanker, SuTüneli, Bilkom, usta eğitimleri, REIDIN Emlak Endeksi, San, Türk çelik boru sektör, Murahhas Azası, Sampaş, Mesut Toprak, İnvest İnşaat, MİSTRAL Yapı, Ege Seramik Usta Eğitim Semineri, Decovita Seramik, İZTV, Mustafa Keleş, İnciraltıLimanı, Müge Hansoy Kınacı, Erdal Aksünger, Roomy, Ovacık, Google, Prof.Dr.Gürsel Öngören, Güproje, Mustafa Dündar, Hasan Özkan, American Siding, Atwood Oceanics, Park Dedeman Levent Otel, Aytaç,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.