2016 ülkemiz için zorluklarla geçen bir sene oldu | Mahmut KILINÇ , İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
02 Ocak 2017, Pazartesi 15:44:47
2016 ülkemiz için zorluklarla geçen bir sene oldu
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto
2016 yılını uğurlarken, meşhur bir atasözümüzü hatırlatmak istiyorum: "Bir musibet bin nasihatten iyidir." Yıl boyu yaşanan olumsuz olaylar tarifsiz acılara neden olmuş, ülkemizi büyük bir yasa sokmuştur.

Yılın olayı tartışmasız terör örgütü FETÖ'nün hain darbe girişimidir. Yıl boyunca yaşanan terör olayları ise maalesef ülkemizde büyük acılara neden oldu. Rusya krizi, Suriye'deki iç savaş, Irak sınır ötesi operasyonlar bizi doğrudan etkileyen gelişmelerdi. Ayrıca global ölçekte ABD'de FED'in faiz arttırımı, İngiltere'nin AB'den çıkma kararı, petrolün düşüşü ile birlikte petrol üreten ülkelerdeki sıkıntılar ve gelişmekte olan ülkelerdeki ekonomik daralma, dünyada önemli gündem maddeleri olurken, ülkemizi de önemli ölçüde etkileyen başlıklardandı. 

2016 yılını uğurlarken, meşhur bir atasözümüzü hatırlatmak istiyorum: "Bir musibet bin nasihatten iyidir." Yıl boyu yaşanan olumsuz olaylar tarifsiz acılara neden olmuş, ülkemizi büyük bir yasa sokmuştur. Cumhuriyet'in 100. yılına yaklaşırken, maalesef demokrasi kültürünün hala eksik olması ve diyalog ortamının oluşmaması, 15 Temmuz sonrası da etkilerini göstermektedir. 2017 yılına girerken ülke olarak tüm bu olumsuzluklardan ve acılardan gereken dersleri çıkarmış olmayı umuyorum. Hepimizin kesinlikli en çok ihtiyaç duyduğu konu "barış ortamı" ve "umut"tur. Bir an önce gelmesi en büyük temennimizdir. 

Türkiye hiç şüphesiz jeopolitik açıdan çok önemli bir ülke olmanın yanı sıra, çeşitli riskleri de taşımaktadır. Dört mevsimin yaşandığı vatanımızn en önemli değeri ise şüphesiz genç nüfüsu ve müteşebbis ruhlu milyonlarca insana sahip olmasıdır. Bu konuda dünyanın en şanslı ülkelerinin başında geliyoruz. Adeta müteşebbis fabrikasıyız, diyebiliriz. 2017 yılında, global ekonomideki olumlu gelişmeler, bölgemizdeki kargaşanın sona ermesi, savaş ortamının barışa dönmesi, ülkemizdeki her türlü işbirliği ile terörün önünün kesilmesi, ülkemizi parlak bir geleceğe taşıyacaktır. 

2017'nin ilk çeyreğinin zor, ikinci çeyreğinin daha iyi geçeceğini ümit ediyoruz. 2017 yılı dilerim ki, tüm insanlar ve ülkemiz için terör ve savaşların sona erdiği; barış, hoşgörü, iletişim, demokrasi ve umudun hâkim olduğu bir yıl olur. 

İyi bir yıl geçirmeniz dileğiyle...

Mahmut Kılınç 
İnşaat&Yatırım Genel Yayın Yönetmeni
mahmut.kilinc@anba.com.tr 


Mahmut KILINÇ

Bu yazı 2289 kez okunmuştur..

YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Diğer Mahmut KILINÇ Yazıları


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
ViaportMarinaOtel, Naci Ağbal, AGTConceptParkeSerisi, MAKSEM, XPS ısı yalıtım levhası, Cellini LP 633, Işıklar Enerji ve Yapı Holding, Hampton by Hilton Samsun, RahmiKoç, DuoFresh, Kayseri Entegre, YDÜ Hastanesi, Emin Hitay, Messe Frankfurt Exhibition Fuar alanı, Erkin Aydın, Alstom, Centro Hotels by Rotana, Güz ve Tropik , “İstanbul’un Planlanmasının ve Gelişmesinin Öyküsü”, nükleer santral, Shabby Chic, anahtar, Özyurtlar, UşakKentselDönüşüm, EREF, American Rag Cie, Dünyanın Her Karesinde – Sudaki İzler, Leslie Kandiyoti Mori, Şanlıurfa, TUVİMER,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.