Ontan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Onur ÖKTEM, pandemi sürecini ve süreç sonrası değerlendirmelerini İnşaat & Yatırım'a aktardı

Yazar:Editor
28.05.2020
2676

Covid-19 Pandemi dönemin de İnşaat sektörü nasıl problemler ile karşılaştı ve çözüm önerileri nelerdir?

Güven endeksi düştü ve gayrimenkul projelerinin satışı yavaşladı. İlave satış ofislerine erişim azaldığı için de satış ertelemeleri oldu.

Bu anlamda 1. Engel için güven ortamının iyileşmesini beklemek gerekiyor, sektör bazında çok yapabileceğimiz fazla bir konu yok, 2. Konu da ise online satış gibi alternatif satış yöntemleri ile yol alabiliriz.

Gayrimenkulun inşaat yapım aşamasında ve taahhüt alanlarında inşaat hızında malzeme tedarik vb. konulardan dolayı doğal olarak yavaşlamar söz konusu oldu. Bu anlamda da şantiye de gerekli hiyjen ve iş yapım tedbirlerinin alınmasıyla konunun engel derecesi düşürülebilir.

Pandemi sonrasında inşaat sektörü güçlenecek mi? Yoksa toparlanma süreci sancılı mı olacak?

İnşaat sektörü yine kendini toparlayacaktır, sadece biraz zaman alacaktır. Bugünlerde biraz toparlanmanın olduğunu biz görüyoruz.

Gayrimenkul sektöründe ise bahçeli konut alanında talebin şimdiden arttığını gözlemliyoruz, bu kategoride ileriki dönemde talep daha da artacaktır.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account