Kurulduğu günden beri hızla büyüyen ve başarılı projelerin arkasında ki güç olan True Power Generator Satış Müdürü Engin Uysal İnşaat & Yatırım'ın sorularını cevapladı

Yazar:Editor
15.04.2021

Firmamız hakkında bilgi alabilir miyiz?

TRUE POWER GENERATOR hem iç, hem dış pazarda hızla büyüyen ve gelişen jeneratör pazarının taleplerine doğru, hızlı ve zamanında cevap verebilmek amacıyla 2010 yılında kurulmuştur.

İstanbul'da bulunan Genel Merkezimize ek olarak yine İstanbul'daki fabrikasında bilgili, tecrübeli ve dinamik personelleriyle jeneratör imalatı faaliyetlerini yürütmektedir. Satış sonrası hizmetler, teknik servis ve üretim alanlarında gelen taleplere hızlı ve çözüm odaklı hizmet vermektedir.

Sektör sorunlarına dair değerlendirmeleriniz ve çözüm önerileriniz nelerdir?

Diğer gelişmekte olan ülkeler gibi Türkiye'de, enerji gereksinmesi hızla artan, petrol ve doğalgaz başta olmak üzere enerji kaynakları ile teknoloji ve finansman yönünden dışa bağımlı bir ülke durumundadır. Bu durum jeneratör sektöründe de belirgin şekilde kendisini göstermiştir. Türkiye'de uzun yıllar boyunca, uzun vadeli ve tutarlı bir enerji politikası geliştirilememiştir. Önce petrol sonra doğal gazın öne çıktığı ithal kaynak bağımlılığı, diğer yandan yapılan planlamaların çoğunlukla yetersiz olması ve/veya yapılan planların gerektiğince uygulanamaması nedeniyle arz ya da talep fazlası sorunu ortaya çıkması, her iki durumun da ekonomide yarattığı olumsuzluklar, enerjinin verimsiz kullanılması, enerjiden kaynaklı çevre sorunları Türkiye’de enerji alanının belirgin sorunlarıdır. True Power Jeneratör bu bağlamda fosil yakıtların zararlı etkilerini ortadan kaldırmak amacıyla AR-GE çalışmalarına büyük ölçüde önem vermiştir. Yenilenebilir enerji kaynakları aracılığıyla elektrik üretebilen jeneratör üretimi noktasında AR-GE çalışmalarına ağırlık vermiştir. Özellikle güneş enerjisi jeneratörle senkronize bir şekilde çalışarak hibrit jeneratör fikrine önem vermektedir ve gelecekte jeneratör sektörünü bu yönde gelişeceğini düşünmektedir.

Ürün gruplarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?

3 kva'dan 20 kva'ya kadar değişen güçlerde, dizel ve benzinli portatif jeneratörlerimizin yanı sıra, 22 kva'dan 2500' kva'ya kadar ricardo, yangdong, sdec, cumıns, baudouın, volvo, perkins motor seçenekleri ile dizel, otomatik, kabinli, kabinsiz, muhtelif güçlerde true power jeneratörlerimiz mevcuttur.

Son olarak hedefleriniz nelerdir?

Hedefimiz hizmet ve imalatlarıyla ülkemiz verimliliğine katma değer sağlayan, geniş ve çeşitli ürün ve hizmet yelpazesiyle değerli müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarını karşılayan, belirlenen hedeflere ulaşmak için dünya çapında üretim ve imalat yapan sosyal sorumluluğa sahip lider ve güvenli bir şirket olmak.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account